1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Tokat'ta Dar Gelirlilere Konut İmkanı

Tokat'ta Dar Gelirlilere Konut İmkanı

Tokatta Dar Gelirlilere Konut İmkanı
A+A-

Tokat'ta merhum Vali Recep Yazıcıoğlu'nun 1985 yılında kurduğu kooperatif dar gelirli ailelerin yüzünü güldürmeye devam ediyor. Merhum Vali Recep Yazıcıoğlu'nun Tokat'ta valilik yaptığı dönemde dar

Tokat'ta merhum Vali Recep Yazıcıoğlu'nun 1985 yılında kurduğu kooperatif dar gelirli ailelerin yüzünü güldürmeye devam ediyor.
Merhum Vali Recep Yazıcıoğlu'nun Tokat'ta valilik yaptığı dönemde dar gelirli ailelere yönelik sembolik rakamla kurulan Yazıcıoğlu Kooperatifi kentin çehresini değiştirecek projelere imza atıyor. 1985 yılında kurularak 1997 de tamamlanan 950 adet 2 1 konutun tesliminden sonra arta kalan 155 dönümlük arsanın değerlendirilmesi amacıyla yeni proje uygulamaya konuldu. Merhum Vali Yazıcıoğlu'nun dar gelirli aileler için ortaya koyduğu projeyi vasiyet kabul eden SS Yazıcıoğlu 2. Arsa ve Konut Yapı Kooperatifi ile SS Yenikent 2. Arsa ve Konut Yapı Kooperatifleri ortak projeye imza attı. Merhum Vali Recep Yazıcıoğlu'nun Tokat'ta valilik yaptığı dönemde Sanayi ve Ticaret İl Müdürü olarak görev yapan Yazıcıoğlu Konut Yapı Kooperatifi Başkanı Hamit Eren, 2008 yılında TOKİ ile yaptıkları görüşmelerde anlaşma sağlanamaması nedeniyle 10 büyük firmadan teklif alarak en düşük fiyat veren firma ile anlaştıklarını kaydetti. 2010 yılı ekim ayında başlayan konut inşaatlarında 12 'şer katlı 7 bloktan oluşan 538 daire belediye başkanlığının destekleriyle tamamlanarak hak sahiplerine dağıtımına başlandığını ifade eden Eren, dairelerin eski üyelere 60 bin TL'ye mal olduğunu söyledi. Doğalgazlı, çift asansörlü, deprem yönetmenliğine uygun olarak yapılan 122 metrekare 3 1 konutların yeni üyeler için ise 5 bin lira arsa bedeli alındığını belirten Eren, "Geride proje dahilinde 3 blokluk yerlerimiz var. Üye temini halinde gerektiğinde daireler büyütülerek yapılaşmaya devam edeceğiz. Ancak kooperatiflerimiz adına tapulu 105 dönümlük arsamıza il orman işletme müdürlüğünce tapu iptal davası açılmış olup dava devam etmektedir. Konumu itibariyle Tokat'a hakim ve ilimizin en güzel alanına yapılan konutlarımızın üyelerimize hayırlı olması ve gülerek oturması diliyoruz" diye konuştu.
(Nİ-SLH-Y)

07.01.2013 11:44:58 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT