1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Tokat'ta "ambulans" Kampanyası

Tokat'ta "ambulans" Kampanyası

Tokatta ambulans Kampanyası
A+A-

Tokat İl Sağlık Müdürlüğü yaşlı ambulans filosunu yenilmek için kampanya başlattı. Tokat genelinde 20 istasyonda hizmet veren 23 acil yardım ambulansının yaş ortalaması 6-7 olduğu bildirildi. Sağlı

Tokat İl Sağlık Müdürlüğü yaşlı ambulans filosunu yenilmek için kampanya başlattı.
Tokat genelinde 20 istasyonda hizmet veren 23 acil yardım ambulansının yaş ortalaması 6-7 olduğu bildirildi. Sağlık Bakanlığı'nın belirlediği ambulans yaş ortalaması 3-4 yaş olması gerektiğini ifade eden İl Sağlık Müdürü Saadettin Yazı, sayıl anlamda az ve yaşlı ambulans filosu ile çalıştıklarına dikkat çekti. Bu anlamda Sağlık Bakanlığı tarafından ambulans alımı yapılacağını fakat sayısal anlamda ihtiyaçlarını karşılayacak durumda olunmadığının ifade eden Yazı, "Ağırlık olarak 2004-2005-2007 model ambulanslarla ekipler arızasız ve en kısa sürede hizmet vermeye çalışıyor. Bakanlığımızın bizlere vereceği 3-4 ambulansla hem yaş hem de sayı ortalamasını yükseltme imkanına sahip değiliz. İnşallah valimizin onayı ve desteği ile 'ambulans' bağış kampanyası başlattık. Bu anlamda her ilçemize en azında bir ambulans bağışı bulma amacıyla yola çıktık. Bu bağış bakanlığımızın izinli bağışı. Bağış yapan kişi veya kuruluşlar hem vergi indiriminden faydalanabilecek hem de ambulansın üzerine ismi yazılacak. Yani diyoruz ki isminiz cankurtaranla can kurtarsın diyerek kampanyamızı başlattık" dedi.
Ambulans filosunu gençleştirmek, olay yerine daha hızlı ulaşmak, daha kaliteli hizmet vermek için yapılacak bağışların büyük önem arz etmekte olduğunu belirten Yazı, iyi bir ambulans filosuna sahip olmanın Acil Sağlık Hizmetlerinin etkin, verimli ve hızlı bir şekilde sunulmasını sağlayacağını sözlerine ekledi.
(Nİ-SLH-Y)

14.01.2013 11:56:43 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT