1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. TOBB Van Kadın Girişimciler Kurulu'ndan Valiye Ziyaret

TOBB Van Kadın Girişimciler Kurulu'ndan Valiye Ziyaret

TOBB Van Kadın Girişimciler Kurulundan Valiye Ziyaret
A+A-

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Van Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkan ve üyeleri, Van Valisi Münir Karaloğlu’nu ziyaret etti.


Koordinatör oda olan Van Ticaret ve Sanayi Odası bünyesinde faaliyetlerini yürüten Kadın Girişimciler İcra Komitesi Başkanı Meral Ayhan ve beraberindeki üyeler, Vali Münir Karaloğlu’nu makamında ziyaret ettiler. Kadın Girişimciler Komitesi’nin çalışmaları hakkında Vali Karaloğlu’na bilgi veren İcra Komitesi Başkanı Meral Ayhan, Van’da kadın girişimcileri iş hayatına özendirerek her sektörde yer almaları için çalışmalar yaptıklarını dile getirdi. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir etkinlik düzenleyerek kadınların stres atmalarını sağlamak istediklerini ifade eden Ayhan, bu konuda Vali Karaloğlu’ndan destek istedi. Van’ın kadın ve töre cinayetleri ile gündeme gelmesini istemediklerini de dile getiren Ayhan, artık bu tür haberlerin yerine iş hayatında ön plana çıkan kadın haberlerini görmek istediklerini söyledi.


Kadın girişimcileri çok önemsediğini ifade eden Vali Karaloğlu ise, kadınları iş hayatında daha aktif bir şekilde görmek istediğini kaydetti. Kadınların daha üretken olmaları gerektiğini de vurgulayan Vali Karaloğlu, her sektörde yer almaları gerektiğini söyledi. Vali Karaloğlu, TOBB Van Kadın Girişimciler Kurulu’na her türlü desteği vereceklerini söyledi.


Gerçekleşen ziyarette, Kadın Girişimciler İcra Komitesi Başkan yardımcıları Sultan Özgökçe, Pınar Gülle ile Serap Bayram Iğdır da hazır bulundular.

A+A-

HABERE YORUM KAT