1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Tobb Başkanı Hisarcıklıoğlu'nun Yeni Yıl Mesajı

Tobb Başkanı Hisarcıklıoğlu'nun Yeni Yıl Mesajı

Tobb Başkanı Hisarcıklıoğlunun Yeni Yıl Mesajı
A+A-

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, 2013'de herkes için daha fazla, sevgi, barış ve refah dileyerek, "Dileğimiz odur ki; birbirimize daha çok sarılacağımız, hoşgörü ve sevginin arttığı, ülkemizin 2023

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, 2013'de herkes için daha fazla, sevgi, barış ve refah dileyerek, "Dileğimiz odur ki; birbirimize daha çok sarılacağımız, hoşgörü ve sevginin arttığı, ülkemizin 2023 hedeflerine büyük adımlarla yaklaştığımız bir sene olsun" dedi.
Hisarcıklıoğlu, yeni yıl dolayısıyla yayınladığı mesajda şu görüşlere yer verdi:
"Acı tatlı günleriyle bir yılı daha geride bırakıyoruz. Elbette 2012 içerisinde başta terör olayları, kazalar, ölümler gibi çok üzüntülü günler de yaşadık ama ülke olarak istikrarı, üretim iştahımızı, müreffeh günlere inancımızı hiç kaybetmedik. Benim dileğim odur ki, nefret ve düşmanlık yerini, her yerde her gönülde barış ve kardeşliğe bıraksın. Birbirimizi sevelim. Dünyada ekonomi, hukuk, teknoloji, insan hakları başta olmak üzere uygarlığın her alanında büyük bir yarış var. Bize yakışan da bu yarışta zirveye oynamaktır. İnsanı yücelten ne kadar güzel değer varsa onları sahiplenmektir. Bizim mayamız sevgiyle, kardeşlikle yoğrulmuş. Bu duygular bize huzuru, huzur bol ticareti, ticaret de zenginliği getirecektir. Doğrusu iş dünyası olarak bizim hedeflerimiz çok çok büyük. Herkese daha fazla iş ve aş bulabilmek için, dünyanın en büyük ekonomileri arasına girmek için, insanlarımızın daha zengin olabilmesi için yorulmadan çalışmaya söz verdik. Daha güzel günler yaşamak yolunda, 2013 umarım iz bırakan, kendini güzellikleriyle hatırlatan bir sene olur. Bu duygu ve düşüncelerle, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Yönetim Kurulu ve iş dünyamız adına, bütün halkımızın ve insanlığın yeni yılını en içten dileklerimle kutluyorum."
(ZÇ-ÖZ-Y)

31.12.2012 13:06:19 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT