1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Tobb Başkanı Hisarcıklıoğlu: "teröre Karşı Tüm İnsanlık Ortak Hareket Etmek Zorunda" Ankara

Tobb Başkanı Hisarcıklıoğlu: "teröre Karşı Tüm İnsanlık Ortak Hareket Etmek Zorunda" Ankara

Tobb Başkanı Hisarcıklıoğlu: teröre Karşı Tüm İnsanlık Ortak Hareket Etmek Zorunda  Ankara
A+A-

ABD Büyükelçiliği'nde canlı bomba aracılığıyla gerçekleştirilen saldırıyı kınadığını belirten TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, terörün alçak yüzünü dünyanın her tarafında aynı çirkinlikle gösterdiği

ABD Büyükelçiliği'nde canlı bomba aracılığıyla gerçekleştirilen saldırıyı kınadığını belirten TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, terörün alçak yüzünü dünyanın her tarafında aynı çirkinlikle gösterdiğine işaret ederek, bütün dünyanın terörist faaliyetlere karşı birleşmek ve ortak tepki göstermek zorunda olduğunu söyledi.
Hisarcıklıoğlu, saldırıda hayatını kaybeden güvenlik görevlisi Mustafa Akarsu'ya Allah'tan rahmet, yaralı gazeteci Didem Tuncay'a acil şifalar dileyerek, ABD Büyükelçiliği çalışanlarına da geçmiş olsun dileğinde bulundu. Hisarcıklıoğlu mesajında şu ifadeleri kullandı:
"Ankara'da Paris Caddesi'nde bulunan ABD Büyükelçiliği'nde bir canlı bomba vasıtasıyla gerçekleştirilen saldırı hepimizi çok derinden üzmüştür. Terörün iğrenç yüzü nerede ve hangi vasıtayla ortaya çıkarsa çıksın, insanlığın lanetine uğrayacaktır. Masum insanların canına kast ederek, halkı korku ve endişeye sevk ederek, kendilerine yol açabileceğini, kazanç sağlayacağını umanlar derin ve aşağılık bir yanılgı içerisindedir. Tarih önünde terörden medet uman herkes hesabını verecektir. Türk iş dünyası adına, bu saldırıda hayatını kaybeden güvenlik görevlisi Mustafa Akarsu'ya Allah'tan rahmet, ailesine sabır, yaralanan gazeteci Didem Tuncay'a acil şifalar diliyor, ABD Büyükelçisi Francis Ricciardone'nin şahsında Büyükelçilik çalışanlarına da geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum."
(ZÇ-ÖZ-Y)

01.02.2013 20:18:49 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT