1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Tobb Başkanı Hisarcıklıoğlu, Akmansoy'un Vefatıyla İlgili Mesaj Yayınladı

Tobb Başkanı Hisarcıklıoğlu, Akmansoy'un Vefatıyla İlgili Mesaj Yayınladı

Tobb Başkanı Hisarcıklıoğlu, Akmansoyun Vefatıyla İlgili Mesaj Yayınladı
A+A-

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, sinema ve tiyatro sanatçısı Tekin Akmansoy'un vefatıyla ilgili olarak, "Kayserili iş adamı 'Nuri Kantar' tiplemesiyle çok sevdiğimiz, ç

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, sinema ve tiyatro sanatçısı Tekin Akmansoy'un vefatıyla ilgili olarak, "Kayserili iş adamı 'Nuri Kantar' tiplemesiyle çok sevdiğimiz, çok değerli ve önemli bir sanatçımızı kaybettik. Onu her zaman saygıyla ve özlemle anacağız" dedi.
Hisarcıklıoğlu, sinema ve tiyatro sanatçısı Tekin Akmansoy'un vefatı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Hisarcıklıoğlu, Akmansoy'un vefatından büyük üzüntü duyduğunu belirterek, "Kayserili iş adamı 'Nuri Kantar' tiplemesiyle çok sevdiğimiz, çok değerli ve önemli bir sanatçımızı kaybettik. Onu her zaman saygıyla ve özlemle anacağız" dedi.
Hisarcıklıoğlu, Tekin Akmansoy'un sinema ve tiyatroya çok büyük emekler vermiş gerçek bir sanat adamı olduğunu kaydederek, "Onun yeri kolay kolay dolmayacaktır. Maalesef ki, hayatın kaçınılmaz neticesi ölümler son dönemde üst üste gelmekte. Özellikle Türkiye'nin çok değerli isimlerini ardı ardına kaybetmekteyiz. Şüphesiz, Nuri Kantar tiplemesiyle bir dönem tüm televizyon izleyicisinin sevdiği, beğendiği Tekin Akmansoy da bu önemli değerlerimizden birisiydi" ifadelerini kullandı.
Akmansoy'un gelecek nesiller, genç tiyatrocular için daima bir örnek olacağını kaydeden Hisarcıklıoğlu, "Bu duygu ve düşüncelerle, Türk iş dünyası adına kendisine Yüce Allah'tan rahmet, ailesine, sevenlerine ve tüm sanat camiasına başsağlığı diliyorum. Mekanı cennet olsun" dedi.
(AUÖ-YHY-Y)

12.02.2013 15:03:46 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT