1. HABERLER

  2. SPOR

  3. TOBB 12 Dev Adam Erciş Spor Salonu Devir Teslimi Yapıldı

TOBB 12 Dev Adam Erciş Spor Salonu Devir Teslimi Yapıldı

TOBB 12 Dev Adam Erciş Spor Salonu Devir Teslimi Yapıldı
A+A-

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Basketbol Federasyonu iş birliği ile yaptırılan, ‘TOBB 12 Dev Adam Erciş Spor Salonu”nun çalışmaları tamamlandı. Devir teslimi yapılan tesisi modern ve çağdaş görüntüsüyle göz kamaştırıyor.


Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ve Basketbol Federasyonu iş birliği ile Erciş’e yaptırılan ‘12 Dev Adam Erciş spor Salonu’nun inşaat çalışmaları tamamlanarak Basketbol Federasyonu yetkilileri tarafından, Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne devir teslimi yapıldı. Devir teslimi yapılan tesis modern görüntüsüyle göz kamaştırıyor. Söz konusu tesis sporcuların ve sporseverlerin daha modern ve konforlu bir ortamda sportif faaliyetlerini gerçekleştirmelerinin amaçlandığı bu proje ile ilçe sporuna büyük katkı sunacak. Gençlerin spora olan ilgisini ve merakını arttıracağı düşünülen spor salonunda, yapılan bütün çalışmalar modernliğiyle göz dolduruyor. 2013 yılında yapımına başlanılan spor salonu 372 seyirci kapasiteli olup, modern oturma koltuklarının yanı sıra alt kısmı ise antrenman odaları, yönetici odaları, doping kontrol odası, hakem ve oyuncu odaları, taktik ve soyunma odaları, basın odası, duş, tuvalet vb. bölümleri ile donatıldı. Türkiye standartlarında yapılan ‘12 Dev Adam Erciş Spor Salonu’ sporcuların ve izleyicilerin hizmetine sunulmuş oldu.


Devir teslim töreninde bir açıklama yapan Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç, “İlçemize kazandırılan bu tesisin devir teslim törenine katılmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Spor salonumuzda gerçekten her şey düşünülerek ve Türkiye standartlarında yapılmış. İnşallah bu spor salonumuzda ülkemiz sporuna katkı sunacak başarılı sporcular kazandıracağımıza inanıyoruz. Başta Ercişli vatandaşlarımıza ve Van’ımıza hayırlı uğurlu olsun diyerek; bu salonumuzun yapımında emeği geçen bütün arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz” dedi.

A+A-

HABERE YORUM KAT