1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Tkk Sakarya Bölge Birliğin'de Değerlendirme Ve Genel İstişare Toplantısı Yapıldı

Tkk Sakarya Bölge Birliğin'de Değerlendirme Ve Genel İstişare Toplantısı Yapıldı

Tkk Sakarya Bölge Birliğinde Değerlendirme Ve Genel İstişare Toplantısı Yapıldı
A+A-

Tarım Kredi Kooperatifleri Sakarya Bölge Birliği Hanlı Royal Tesislerinde, Bölge Yönetim Kurulu Üyeleri Denetçileri ile Bölge Müdürü Mehmet Kalkan, Bölge Müdür Yardımcıları Necati Sirel, M.Selim Yıldı

Tarım Kredi Kooperatifleri Sakarya Bölge Birliği Hanlı Royal Tesislerinde, Bölge Yönetim Kurulu Üyeleri Denetçileri ile Bölge Müdürü Mehmet Kalkan, Bölge Müdür Yardımcıları Necati Sirel, M.Selim Yıldız, Cemalettin Uğurlu Bölge Şefleri, Bölge Personeli ve 9 ilde görev yapan 92 Birim Kooperatif personeli ve toplam 270 personelin katılımı ile değerlendirme ve istişare toplantısı düzenledi.
Toplantının sabah başlayan programında, Tarım Kredi Kooperatifleri Sakarya Bölge Birliğine Bağlı Kooperatiflerce 2012 yılında gerçekleşen faaliyetleri ile 2013 yılında gerçekleştirilmesi düşünülen faaliyet hedefleri personele anlatıldı.
Bölge Birliğine bağlı Kooperatiflerce 2012 yılında 75 bin çiftçi ortağa nakdi ve ayni olarak 177 milyon 500 bin TL kredi kullandırılarak 2013 yılı için 200 milyon TL kredi kullandırılmasının hedeflendiği bildirildi.
Kalka yaptığı açıklamada, "2012 yılında ortaklara 43 bin 977 ton gübre, bin 226 ton tohum, 6 bin 385 ton motorin, 40 bin 395 Ton yem, 28 bin 984 ton genel ihtiyaç maddesi ve diğer tarımsal girdiler olmak üzere 133 milyon TL tutarındaki ihtiyaçları karşılandı. 2013 yılında ise 165 milyon TL tutarındaki ortak ihtiyaçlarının karşılanması hedeflenmiştir. Ortak ürünlerinin değerlendirilmesi kapsamında ortakların ürettiği 8 bin ton tane mısır satın alınarak yem fabrikasında değerlendirildi" dedi.
Kooperatif personeli ile Bölge yetkilileri karşılıklı soru cevap şeklinde 2012 yılını satışlar ve tahsilât oranları hususunu değerlendirirken, 2013 yılında yapılacaklar ile hedefler hakkında istişarelerde bulunuldu.
Toplantının öğleden sonraki programında tüm personel için Sakarya Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr Metin Işık tarafından Etkili İletişim ve Beden Dili İle Kurum İçi İletişim ve Motivasyon konulu bir konferans verildi.
Personel gerçekleştirilen toplantının çok verimli olduğunu verilen Motivasyon konferansının da iyi geldiğini dile getirerek teşekkürlerini bildirdiler.
(SC-İÇ)

04.02.2013 12:42:01 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT