1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Tkdk 9. Proje Çağrısına Yeni Destek Alanlarıyla Çıktı

Tkdk 9. Proje Çağrısına Yeni Destek Alanlarıyla Çıktı

Tkdk 9. Proje Çağrısına Yeni Destek Alanlarıyla Çıktı
A+A-

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Van İl Koordinatörü Necip Özgökçe, 9. başvuru çağrı ilanına çıktıklarını belirterek, "Biz proje çağrısına yeni destek alanlarıyla çıktık. Yatırımlar

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Van İl Koordinatörü Necip Özgökçe, 9. başvuru çağrı ilanına çıktıklarını belirterek, "Biz proje çağrısına yeni destek alanlarıyla çıktık. Yatırımlar büyüyor, Van kalkınıyor" dedi.
Kurum binasında gazetecilere bilgi veren TKDK Van İl Koordinatörü Necip Özgökçe, çağrı ilanı kapsamında başvuruların 15 Şubat ile 15 Mart 2013 tarihleri arasında kabul edileceğini belirtti. Özgökçe, "Biz 9. başvuru çağrı ilanına çıkmış bulunmaktayız. Süt sığırcılığı, süt işleme tesisleri, kanatlı hayvan besiciliği ve işleme tesisleri, tıbbi-aromatik bitkiler, meyve-sebze ürünlerinin işlenmesi, arıcılık ve süs bitkisi yetiştiriciliği bu dönemde programa eklendi. Ayrıca mevcut başlıklarda aynı koşullarda destek sağlanmasına devam edilecektir" dedi.
Hibe oranlarının yeni başlıklarda yüzde 50 ile 65 arasında değişeceğini vurgulayan Özgökçe, "Bu çağrı ilanı döneminde programın uygulandığı tüm iller için belirlenen destek bütçesinin toplam 236 milyon 482 bin 590 avrodur. Uygun proje bedelleri destek alanına göre 3 milyon avroya kadar çıkacaktır. Programın en büyük avantajı hibe oranının yüksek olmasıdır. Geçen çağrı döneminden beri kimi başlıklarda uygun harcama kalemi olarak kabul edilen traktör alımı da desteklere ilgiyi artırmış gözükmektedir. Artık yatırımlar büyüyor, Van kalkınıyor" şeklinde konuştu.
(Yİ-MSA-Y)

30.01.2013 14:46:55 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT