1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Tkdk 9. Proje Çağrısına Çıktı

Tkdk 9. Proje Çağrısına Çıktı

Tkdk 9. Proje Çağrısına Çıktı
A+A-

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Yozgat İl Koordinatörlüğü 9. proje çağrısına çıkıyor. TKDK Yozgat İl Koordinatörü Veli Büke, şimdiye kadar toplamda 34 projeyle sözleşme imzaland

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Yozgat İl Koordinatörlüğü 9. proje çağrısına çıkıyor.
TKDK Yozgat İl Koordinatörü Veli Büke, şimdiye kadar toplamda 34 projeyle sözleşme imzalandığını belirterek, "Tamamlanan 12 projeye yaklaşık 7 milyon liralık hibe ödemesi yapılmıştır. 8. çağrı döneminde 33 proje alınmış ve bu projelerin incelenmesi devam etmektedir" dedi.
Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Yozgat İl Koordinatörlüğü olarak hibe desteklemelerinin devam ettiğini ve 9. çağrı dönemine çıktıklarını ifade eden Büke, "9. proje çağrı dönemi 15 Şubat 15 Mart arasında olacaktır. 23 Ocak 2013 tarihi itibariyle çağrı ilanına çıkmış bulunmaktayız. Bu çağrıyla beraber yeni tedbirler de eklenecektir. Bunlar Kanatlı hayvan besisi ve kesimhanesi (tavuk ve hindi), meyve sebze işleme ve pazarlama, su ürünleri işleme ve kültür balıkçılığı olacaktır. Yatırım yapmak isteyen vatandaşlarımızın proje hazırlayarak desteklerden faydalanmasını istiyoruz" diye konuştu.
(ÖE-Eİ-Y)

22.01.2013 19:28:01 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT