1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Tirebolu'da Balıkçı Barınaklarının Bir Bölümünün Limana Çevrilmesi Gündemde

Tirebolu'da Balıkçı Barınaklarının Bir Bölümünün Limana Çevrilmesi Gündemde

Tireboluda Balıkçı Barınaklarının Bir Bölümünün Limana Çevrilmesi Gündemde
A+A-

Giresun'un Tirebolu ilçe merkezinde bulunan balıkçı barınağının bir bölümünün limana çevrilmesi projesine Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın onay vermesi tepkilere neden oldu. Konuyla ilgili bir açı

Giresun'un Tirebolu ilçe merkezinde bulunan balıkçı barınağının bir bölümünün limana çevrilmesi projesine Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın onay vermesi tepkilere neden oldu.
Konuyla ilgili bir açıklama yapan Tirebolu Belediye Başkanı Burhan Takır, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın verdiği kararın "Tirebolu İlçesi için yıkım" olduğunu söyledi. Başkan Takır, "Çevre ve Şehircilik Bakanlığından çıkan bu karar ilçemiz için bir felakettir. Balıkçı barınağı'nın bir bölümünü limana dönüştürülmesi demek Kale'nin önünün kapanması demektir. En önemli turizm alanımız olan Kale elimizden giderse Tirebolu'ya kim gelir? Bırakın gerisini 70 80 tonluk TR'ların her gün giriş ve çıkış yaptığı bir ilçede turizmden bahsedilebilinir mi? Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın bu kararından vazgeçmesi için ne gerekiyorsa yapacağız. Tirebolu ilçesi'nin korunmaya, turizme ve turiste ihtiyacı var. Biz limana değil yerine karşıyız" dedi.
(BÖ-ÖS-Y)

31.01.2013 14:14:08 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT