1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Tire Göleti'nde Bir Davetsiz Misafir Daha

Tire Göleti'nde Bir Davetsiz Misafir Daha

Tire Göletinde Bir Davetsiz Misafir Daha
A+A-

Tire Belediyesi'nin, Gölet alanını yaşama geçirmesinin ardından burada doğal yaşam da oluşmaya başladı. Gölet'e 6 bin adet sazan balığı bırakılmasından sonra, geçtiğimiz aylarda yaşamını balık avlaya

Tire Belediyesi'nin, Gölet alanını yaşama geçirmesinin ardından burada doğal yaşam da oluşmaya başladı.
Gölet'e 6 bin adet sazan balığı bırakılmasından sonra, geçtiğimiz aylarda yaşamını balık avlayarak sürdüren balıkçıl adı verilen kuşlar da buraya akın etmişti. Balıkçıllar, Gölet'in yeni maskotları olmuştu. Yine ördeğe benzeyen bir grup Meke kuşu da Gölet'e gelerek, yaşamını burada sürdürmeye başlamıştı. Geçtiğimiz gün ise gölet yeni bir misafirini ağırladı. Gölete yerleşen bir pelikan, burada yaşamını sürdürmeye başladı. Gölet yeni bir canlıya daha ev sahipliği yapmaya başladı.
Gölet çalışmalarının aralıksız devam ettiğini belirten Tire Belediye Başkanı Tayfur Çiçek, "lçemizde başlattığımız ve Buca Gölet'ten daha büyük bir alanı kapsayan Gölet çalışmalarımıza aralıksız devam ediyoruz. Gölet alanı ve şelalemiz tamamlandı. Şimdi bu alana lüks bir restoran yapacağız. Ardından ise çevre düzenlemesini yaparak, Tireli vatandaşlarımızla beraber coşkulu bir açılış yapacağız" dedi.
(YFŞ-ERG-Y)

14.01.2013 16:19:13 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT