1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Thy Hosteslerini Anadolu Üniversitesi Yetiştirecek Tuncer Cengiz İstanbul

Thy Hosteslerini Anadolu Üniversitesi Yetiştirecek Tuncer Cengiz İstanbul

Thy Hosteslerini Anadolu Üniversitesi Yetiştirecek  Tuncer Cengiz    İstanbul
A+A-

Türk Hava Yolları kabin memuru ihtiyacını karşılamak için Anadolu Üniversitesi ile işbirliği anlaşması imzaladı. Bu anlaşma ile Türk Hava Yolları kabin memuru ihtiyacının büyük bir kısmını buradan kar

Türk Hava Yolları kabin memuru ihtiyacını karşılamak için Anadolu Üniversitesi ile işbirliği anlaşması imzaladı. Bu anlaşma ile Türk Hava Yolları kabin memuru ihtiyacının büyük bir kısmını buradan karşılayacak.
Türk Hava Yolları ve Anadolu Üniversitesi arasında yapılan "Kabin Ekibi Eğitimi ve İstihdamı" protokolüne göre Anadolu Üniversitesi, Ulaştırma Yüksekokulu bünyesinde kurulan, Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri ön lisans programıyla kabin memurluğu alanında, donanımlı personel yetiştirecek. Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri programı, lise öğreniminden sonra iki yıllık bir eğitim sunuyor. Programla, havacılık sektörü içindeki şirketlerin, özel ve devlet kuruluşlarının kabin hizmetlerini vermeye yönelik yetişmiş eleman ihtiyacını akademik program aracılığı ile karşılamak ve havacılıkta hizmet kalitesinin artırılması adına kabin görevlisi yetiştirmek hedefleniyor.
(ET-ÖZ-Y)

19.02.2013 11:58:00 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT