1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Thk'nın 88. Kuruluş Yıldönümü

Thk'nın 88. Kuruluş Yıldönümü

Thknın 88. Kuruluş Yıldönümü
A+A-

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Türk Hava Kurumu'nun (THK) Türkiye'de sivil ve askeri havacılık alanında yürüttüğü çalışmaların yanında eğitimden sağlığa, tarımdan spora ve turizme kadar birçok alanda

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Türk Hava Kurumu'nun (THK) Türkiye'de sivil ve askeri havacılık alanında yürüttüğü çalışmaların yanında eğitimden sağlığa, tarımdan spora ve turizme kadar birçok alanda gerçekleştirdiği hizmetlerle Türkiye'nin gözbebeği kurumlarından biri olduğunu ifade etti.
Başbakan Erdoğan, THK'nın 88. kuruluş yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün talimatıyla kurulan THK'nın havacılık sanayinin kurulması, havacılık sektörüne nitelikli işgücü kazandırılması ve gençlerin havacılığa olan ilgilerinin artırılması yönünde üstlendiği tarihi misyonu başarıyla sürdürdüğünü belirten Başbakan Erdoğan mesajında, "Türk Hava Kurumu, Türkiye'de sivil ve askeri havacılık alanında yürüttüğü çalışmalara ek olarak eğitimden sağlığa, tarımdan spora ve turizme kadar birçok alanda gerçekleştirdiği hizmetlerle ülkemizin gözbebeği olan kurumlardan biridir. Son yıllarda önemli atılımlar gerçekleştiren Türk Hava Kurumu'nun sivil havacılıkta ülkemizi en iyi şekilde temsil etmeye devam edeceğine gönülden inanıyorum. Bu düşüncelerle Türk Hava Kurumu'nun 88. kuruluş yıldönümünü kutluyor, görevlerini özveriyle ifa eden Kurumun bütün mensuplarına başarılar diliyorum" dedi.
(ZÇ-CC-Y)

16.02.2013 13:55:54 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT