1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Thk'dan Öğrencilere Maket Uçak Eğitimi

Thk'dan Öğrencilere Maket Uçak Eğitimi

Thkdan Öğrencilere Maket Uçak Eğitimi
A+A-

Türk Hava Kurumu (THK) Antalya Şubesi, Akvaryum işbirliği, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Antalya Valiliği koordinatörlüğü ile 13 yaş üzeri öğrencilere maket uçak yapımı ve uçurulmasının temel ilkelerin

Türk Hava Kurumu (THK) Antalya Şubesi, Akvaryum işbirliği, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Antalya Valiliği koordinatörlüğü ile 13 yaş üzeri öğrencilere maket uçak yapımı ve uçurulmasının temel ilkelerini öğretiyor.
THK'nın Antalya Şubesi'nin her ay 3 farklı mekanda birer gün gerçekleştirileceği proje ile ilgili bilgi veren THK Antalya İl Başkanlığı Denetleme Kurul Üyesi Süleyman Girgin, gençleri havacılıkla bütünleştirmek adına böyle bir projeye başladıklarını bildirdi. Etkinliğin temel amaçlarından birinin çevreci kültürü yansıtmak olduğunu kaydeden Girgin, "Gökyüzü de özgürlük, denizin içi de, altı da özgürlük. Buradaki toplumun gençlerini havacılıkla kucaklaştırmak istedik. Buradaki kurslarımız model uçak başlangıç kursu. Kurslarımıza 13 yaş ve üzeri her öğrencimiz katılabiliyor" dedi.
Katılımı çoğaltmak adına etkinliği 'Ailemle Uçak Yapıyorum' başlığı ile Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin Oyuncak Müzesi'nde de yaptıklarını belirten Girgin, öğrencilerin ilk etapta hazır maket projesi üzerinde çalışma yapacaklarını bildirdi. Çalışmaların ardından sertifika töreni gerçekleştirileceğini ifade eden Girgin, "Türk Hava Kurumu'nun etkinliğinin başlangıcı bu. Çoban yıldızı çobana yol gösterir. Biz diyoruz ki saman yolu olalım gönülleri birleştirelim, dünyaya ülkenin değerlerini, geleceğin yüzyılında havacılığı tanıtalım, sevdirelim" şeklinde konuştu.
Girgin etkinliğin her ay içerisinde üç faklı yerde birer gün yapılacağını bildirdi.
(UG-SK-Y)

26.01.2013 13:46:47 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT