1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Thk'dan Model Uçak Kursu

Thk'dan Model Uçak Kursu

Thkdan Model Uçak Kursu
A+A-

Türk Hava Kurumu (THK) Van Şube Başkanlığı, İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği ile birlikte Bostaniçi Lisesi'nde ücretsiz model uçak kursu açtı. Rehber öğretmenleri İlhan G

Türk Hava Kurumu (THK) Van Şube Başkanlığı, İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği ile birlikte Bostaniçi Lisesi'nde ücretsiz model uçak kursu açtı.
Rehber öğretmenleri İlhan Gezgen tarafından Bostaniçi Lisesi'nde sürdürülen kursta, 75 öğrenciye hava araçları ve yamaç paraşütü hakkında bilgiler veriliyor. Kurs ile ilgili bir açıklama yapan THK Van Şube Başkanı Vahdettin Dicle, yıllardır Van'da değişik okullarda çok sayıda öğrenciye ücretsiz model uçak kursu verdiklerini belirtti. Bunların arasından havacılığa daha istekli olanları eğitim merkezlerinde yamaç paraşütü, planör, yelken kanat ve serbest paraşüt kurslarına gönderdiklerini anlatan Dicle, "Ayrıca 2011 yılında kurduğumuz THK Üniversitesi havacılığın her alanında eğitim vermektedir. Türk Hava Kurumu'nun amacı daha fazla havacıyı ülkemize kazandırmaktır. Öğrencilere uçuş prensipleri ve aerodinamik gibi konular anlatılıyor. Model uçak iyi bir hobi olmanın ötesinde uçuş prensiplerini daha iyi anlamaya yardımcı bir araçtır. Model uçak havacılığın temelidir, bu nedenle havacılığa ilgi duyan herkesi kurslarımıza bekliyoruz. Hızla gelişen teknoloji, gençlerin önüne yeni olanaklar sunuyor. Bu olanaklar gençleri bazen günlük hayattan uzaklaştırıyor. Türk Hava Kurumu olarak gençlerimize güzel bir hobi kazandırmak ve havacılık sevdasını onların genç yüreklerine aşılamak istiyoruz. 2013 yılı için havacılık kurslarına başvurular 25 Ocak'tan itibaren başlayacaktır" dedi.
(SER-MSA-Y)

21.12.2012 15:25:58 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT