1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Thk, Kuruluşunun 88. Yılını Kutladı

Thk, Kuruluşunun 88. Yılını Kutladı

Thk, Kuruluşunun 88. Yılını Kutladı
A+A-

Türk Hava Kurumu'nun (THK) kuruluşunun 88. yıl dönümü dolayısıyla Salihli'de tören düzenlendi. THK Salihli Şubesi Başkanı İlhan Körezli, yönetim kurulu üyeleri ile 'Genç Kanatlar' grubu, Atatürk Anıtı

Türk Hava Kurumu'nun (THK) kuruluşunun 88. yıl dönümü dolayısıyla Salihli'de tören düzenlendi. THK Salihli Şubesi Başkanı İlhan Körezli, yönetim kurulu üyeleri ile 'Genç Kanatlar' grubu, Atatürk Anıtı'na çelenk sundu.
Törende saygı duruşunda bulunulmasının ardından Başkan Körezli yaptığı açıklamada, kurumun 16 Şubat 1925'de Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün emirleriyle "Türk Tayyare Cemiyeti" adıyla kurulduğunu söyledi.
THK'nın Türk Hava Yolları'na ve Sivil Havacılık sektörüne pilot yetiştirdiğini ifade eden Körezli, "THK olarak Atamızdan emanet aldığımız bu kutsal görevi yani havacılığı tanıtma ve sevdirme misyonunu büyük bir titizlikle sürdürüyoruz sürdürmeye de devam edeceğiz. Bizler Salihli'de bu amaçla çalışıp gayret ediyoruz. Kurumumuz gençlerimize ücretsiz olarak planör, paraşüt, yelken kanat, yamaç paraşütü ile model uçak kursları veriyor" dedi.
(ES-ERG-Y)

16.02.2013 13:34:24 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT