1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Tgk, Pkk Saldırılarını Kınadı Batman

Tgk, Pkk Saldırılarını Kınadı Batman

Tgk, Pkk Saldırılarını Kınadı  Batman
A+A-

Türkiye Gençlik Konseyi (TGK) PKK terör örgütünün Batman'da son dönemlerde emniyet mensuplarına yönelik yaptığı saldırıları kınama mesajı yayımladı. TGK Genel Başkanı Rıdvan Söylemez tarafından yay

Türkiye Gençlik Konseyi (TGK) PKK terör örgütünün Batman'da son dönemlerde emniyet mensuplarına yönelik yaptığı saldırıları kınama mesajı yayımladı.
TGK Genel Başkanı Rıdvan Söylemez tarafından yayımlanan mesajda bu saldırıların sadece emniyet mensuplarına değil, Kürt halkının birlik ve beraberliğine de hakaret içerdiğini belirtti. Mesajda, "Bölgemizde yaşanan bunca acıya rağmen hükümetimizin uzattığı zeytin dalıyla bu ülkede tekrardan başlayan silahların susmasına yönelik sürecin bu denli halkımızı umutlandırdığı bugünlerde ülkemizin birlik ve beraberliğini ve huzurunu sağlamakla görevli polis mensuplarımıza Batman'da peş peşe düzenlenen saldırılar kabul edilemez. Yapılan saldırılar sadece emniyet mensuplarımıza değil, Kürt halkının birlik ve beraberliğine de hakarettir. Saldırıyı yapanları kin ve nefretle lanetliyoruz" ifadeleri kullanıldı.
(AKK-Y)

28.01.2013 08:41:22 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT