1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Tffhgd Van Şubesi Törenle Açıldı

Tffhgd Van Şubesi Törenle Açıldı

Tffhgd Van Şubesi Törenle Açıldı
A+A-

Türkiye Futbol Federasyonu Hakem ve Gözlemciler Derneği (TFFHGD) Van Şubesi düzenlenen törenle hizmete açıldı. Türkiye genelinde 13 şubesi bulunan TFFHGD, 14. şubesini Van'da görkemli bir törenle a

Türkiye Futbol Federasyonu Hakem ve Gözlemciler Derneği (TFFHGD) Van Şubesi düzenlenen törenle hizmete açıldı.
Türkiye genelinde 13 şubesi bulunan TFFHGD, 14. şubesini Van'da görkemli bir törenle açtı. Eski Sümer Sokağı üzerinde kurulan şubenin açılış törenine TFFHGD Genel merkez dernek kurulu üyesi Ahmet Şahin, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Eğitim, Planlama ve Araştırma Komisyonu EPAK sorumlusu Fatih Ersoy, Bölge Cumhuriyet Savcısı Mustafa Alper, TFFHGD Doğu Anadolu Bölge Sorumlusu Zafer Korkmaz, Y.Y.Ü Rektörü Peyami Battal, Emniyet Müdürü Ümit Yurdakul, Gençlik ve Spor İl Müdürü Aslan Sinir, VATSO Başkan yardımcısı Ayhan Fidan, VATBO Başkanı Feridun Irak, TFF Başkanı Cengiz Polater, TÜFAD Başkanı Mehmet Tuğrul, DSİ Spor Başkanı İbrahim Akyürek, hakem ve gözlemcileri ile spor camiasından çok sayıda davetli katıldı.
Törende bir konuşma yapan TFF EPAK sorumlusu Fatih Ersoy, Van'da meydana gelen depremlerin ardından ilde büyük bir göçün yaşandığını belirtti. Şube başkanı ve yönetim kurulundaki hakemlerin katkılarıyla ilde yeni bir derneğin açmanın haklı mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Ersoy, "Güzel bir dayanışma örneği göstererek, yıkılan hakem derneğini yeniden inşa ettik. Bundan sonra hedefimiz ilimizde Türkiye şampiyonasını yapmaktır. Bu amaçla çalışmalarımız aralıksız devam ediyor. Futsal Türkiye Şampiyonası'nın üniversitemizde yapılması için başta rektörümüz olmak üzere gerekli yerlerle görüşmelerimizi yaptık. Bizim şöyle bir gayemiz var. Van'ı büyütüyoruz, büyütmeye de devam ediyoruz" ifadelerini kullandı.
Çok önemli bir görev yaptıkları halde en çok eleştirilenlerin hakemler olduğunu belirten TFFHGD Doğu Anadolu Bölge Sorumlusu Zafer Korkmaz ise, "Anlık kararların mutlaka ki iki tarafı da memnun etmesi mümkün değil. Bu nedenle hakemler, bir tarafın olmasa diğer tarafın mutlaka eleştirisini alıyor. Ben, hakemlerimizin yaptıkları görevin en adil davranma biçimiyle kutsal olduğuna inanıyorum" şeklinde konuştu.
(ATL-MET-Y)

18.01.2013 15:39:18 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT