1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Tff Bölge Müdürlüğü'nün Spor Tesisleri Hedefi

Tff Bölge Müdürlüğü'nün Spor Tesisleri Hedefi

Tff Bölge Müdürlüğünün Spor Tesisleri Hedefi
A+A-

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Van Bölge Müdürü Cengiz Polater, Van'ın spor tesisleri konusunda büyük eksikliklerinin olduğunu belirterek, "Ortaokul çağlarına kadar inen madde bağımlılığından çocukl

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Van Bölge Müdürü Cengiz Polater, Van'ın spor tesisleri konusunda büyük eksikliklerinin olduğunu belirterek, "Ortaokul çağlarına kadar inen madde bağımlılığından çocuklarımızı kurtararak spora teşvik etmeyi arzuluyoruz. Bunun için de kente spor kompleksleri kazandırmak şart" dedi.
İHA muhabirine açıklamalarda bulunan TFF Van Bölge Müdürü Cengiz Polater, öncelikle hedeflerinin Van'a kalıcı tesis kazandırmak olduğunu belirtti. Bunların başında sentetik çim sahanın da içinde yer aldığı çok kapsamlı bir tesisin kazandırılmasını sağlamak olduğunu anlatan Polater, "En büyük yatırım insanadır. Biz de bu tesisi kurup gençlerin sorunsuz bir şekilde spora kanalize olmasını istiyoruz. Spor faaliyetlerinin olduğu yerde her kesimden vatandaş bundan faydalanabilecektir. Çünkü spor sektörü büyük bir sektördür. Gençlerimizi iyi bir eğitim almalarını ve onları milli takıma gönderme arzusu içerisindeyiz. Ortaokul çağlarına kadar inen madde bağımlılığından çocuklarımızı kurtararak spora teşvik etmeyi arzuluyoruz. Bunun için de spor kompleksleri kazandırmamız şart. Sporun kitlelere yayılması için çaba sarf edip sadece gençlere değil yaşlı vatandaşlarımızın da faydalanabilecekleri kompleksler yapılması gerekmektedir. Bu konuda gerek Van Valiliği gerekse de Van Belediyesi ile görüşmelerimiz sürmektedir. Her mahalleye bir semt sahasının kazandırılması hedefindeyiz. Yaşlı insanlarımızın istedikleri saatlerde yürüyüş yapabilecekleri, spor yapabilecekleri parkurların oluşturulması gerekmektedir. Biz bunların oluşması arzusu içerisindeyiz. Umarım ilimizin büyükşehir belediye oluşu ile birlikte çok kısa bir sürede bu tesislere de kavuşacaktır. Spor evrenseldir ve dini, dili, ırkı olmaz. Spor denince okullara sadece gençlerin yaptığı bir şeyin gelmemesi gerek. Biz ilk etapta spor konusunda okullarda seminerler düzenlemeyi düşünüyoruz ve ilerleyen günlerde bu faaliyetlerimize start vereceğiz" dedi.
(SER-MSA-Y)

12.02.2013 15:47:30 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT