1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Tezsiz Yüksek Lisans Programına Yoğun İlgi Serkan Arat Zonguldak

Tezsiz Yüksek Lisans Programına Yoğun İlgi Serkan Arat Zonguldak

Tezsiz Yüksek Lisans Programına Yoğun İlgi  Serkan Arat    Zonguldak
A+A-

Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Sosyal Bilimler Enstitüsü bünyesinde, 30 kişilik kontenjanla açılan İşletme Anabilim Dalı Sağlık Kurumları İşletmeciliği 2. Öğretim Tezsiz Yüksek Lisans Programı büyük

Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Sosyal Bilimler Enstitüsü bünyesinde, 30 kişilik kontenjanla açılan İşletme Anabilim Dalı Sağlık Kurumları İşletmeciliği 2. Öğretim Tezsiz Yüksek Lisans Programı büyük ilgiyle karşılandı.
BEÜ'den yapılan açıklamada, "2012-2013 eğitim-öğretim bahar döneminde başlayacak programa 52 başvuru yapıldı. Kontenjanının tamamı dolan programa özellikle sağlık sektörü çalışanları yoğun ilgi gösterdi. Sağlık Kurumları İşletmeciliği Programı ile çeşitli sağlık kurumlarının orta ve üst düzey yönetim kademelerinde görev alacak personelin yetiştirilmesi hedefleniyor. Sağlık kurumları işletmecileri; kamu, üniversite ve vakıf hastanelerinde, özel hastanelerde, rehabilitasyon merkezlerinde, Emekli Sandığı, Bağ-Kur, SSK gibi kuruluşların sağlık sigortası ile ilgili birimlerinde, özel sigorta şirketlerinde, ilaç, tıbbi cihaz üreten endüstri kuruluşlarında sağlık araştırma merkezlerinde görev alabiliyorlar. Sağlık Kurumları İşletmeciliği Programı, sağlık kuruluşlarının çağdaş işletmecilik anlayışı ile yönetilmesi ve bu alanda eğitilmiş insan gücüne duyulan gereksinim göz önüne alındığında önemli bir boşluğu dolduracak" denildi.
(SA-SA)

30.01.2013 10:49:39 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT