1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Teşvik Yasasının Uzatılacak Olması İşverenleri Sevindirdi

Teşvik Yasasının Uzatılacak Olması İşverenleri Sevindirdi

Teşvik Yasasının Uzatılacak Olması İşverenleri Sevindirdi
A+A-

Teşvik yasasının uzatılacak olması, işveren ve işçi çevresinde memnuniyetle karşılandı. Malatya'da iş adamı Rıdvan Budak, 31 Aralık 2012 tarihinde sona eren 5084 sayılı teşvik yasasından sonra işle

Teşvik yasasının uzatılacak olması, işveren ve işçi çevresinde memnuniyetle karşılandı.
Malatya'da iş adamı Rıdvan Budak, 31 Aralık 2012 tarihinde sona eren 5084 sayılı teşvik yasasından sonra işletmelerin sıkıntıya girdiğini ifade edip, "5084 sayılı teşvik yasası süresi bitmeden önce açıklama yapıp, Sayın Başbakanımızdan ilgi istemiştik. Bu yasanın uzatılmasıyla işverenin elinin güçlendirileceği, iş ve aş imkanının devam edeceğini dile getirmiştik. Yapılan başvuruları dikkate alan Sayın Başbakanımız, Mardin'deki açıklamasında 5084 sayılı teşvik yasası süresinin uzatılacağı müjdesini verdi. Kendisine işverenler ve iş adamları olarak teşekkürlerimizi iletiyoruz" dedi.
"5084 sayılı teşvik yasası süresinin uzatılacak olması, işverenler olarak elimizi güçlendirdi" diyen Rıdvan Budak, "Malatya'da geçen yıl 5084 sayılı yasadan 17 bin civarında işçi yararlanmıştı. Bu önemli bir rakam. İşçi sayısını daha fazla yüksek tutma adına teşviğin uzatılacak olması bizleri sevindirdi. Bu yasayla, 10 işçi çalıştıran bir işçi daha çalıştırmış olacak. Her işletmenin yüzde 10 oranında işçi sayısını arttırmak demektir. Teşvik konusunda 3. bölgede olan 3 yıl, 4. bölgede olan 4 yıl, 5. bölgede olan 5 yıl yararlandırılacak. Bu da adaletli düşünülüyor. Mesela Malatya Organize Sanayi Bölgesi 5. bölgede bulunuyor. Dolayısıyla organize sanayi bölgesi 5 yıl yararlanmış olacak. Bir diğer adaletli düşünce de, 49 ilde olan bu çalışmanın 60 ile çıkarılmasıdır" şeklinde konuştu.
(NA-SO-Y)

20.02.2013 12:29:22 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT