1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Teşvik Süresinin Uzatılması İçin Kanun Teklifi Verildi

Teşvik Süresinin Uzatılması İçin Kanun Teklifi Verildi

Teşvik Süresinin Uzatılması İçin Kanun Teklifi Verildi
A+A-

Teşvik süresinin uzatılması için verilen kanun teklifini desteklediğini söyleyen Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, "Teşvikin kalkması en fazla Malatya'yı vuracaktır" dedi. Türkiye genelinde 49 ili

Teşvik süresinin uzatılması için verilen kanun teklifini desteklediğini söyleyen Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, "Teşvikin kalkması en fazla Malatya'yı vuracaktır" dedi.
Türkiye genelinde 49 ili yakından ilgilendiren Teşvik Yasası'nın uzatılmamasının yansımaları devam ediyor. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun katılımıyla Malatya'da gerçekleştirilen, 'İş Dünyası Diyalog Toplantısı'nın ardından CHP Genel Başkan Yardımcıları Umut Oran, Erdoğan Toprak ve Faik Öztrak ile Malatya Milletvekili Veli Ağbaba'nın imzasıyla bir kanun teklifi verilerek 5084 sayılı Teşvik Yasası'nın süresinin uzatılması istendi.
CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, konuyla ilgili açıklamasında, "Genel Başkanımızın Malatya ziyaretinde, gittiğimiz her yerde işverenlerden gelen talep teşvik süresinin uzatılmasıydı. Bu konuda Genel Başkan Yardımcılarımız ile birlikte bir kanun teklifi hazırlayarak TBMM'ye sunduk. Binlerce işvereni, on binlerce işçiyi yakından ilgilendiren teşvik konusunda hala geç kalınmış değildir. Mağduriyetlerin önüne geçmesi için hükümeti duyarlı olmaya çağırıyorum" dedi.
Ağbaba, sözlerini şöyle sürdürdü:
"Teşvik, işverenlerin SSK paylarının devlet tarafından karşılanmasını sağlıyordu. Bu nedenle en çok emek yoğun üretimin olduğu fabrikaları vurdu. Emek yoğun üretimin en sık görüldüğü sektör de tekstildir. Tekstil fabrikalarının en fazla bulunduğu Malatya, teşvikin kalkmasından en çok etkilen il olacaktır. Daha şimdiden işçi çıkarmalarının başladığı Malatya'da önümüzdeki günlerde yaşanacak kriz, Malatya ekonomisine çok büyük bir darbe vuracaktır."
(NA-Y)

18.01.2013 12:04:01 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT