1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Tessef'ten "başörtüsü" Protestosu

Tessef'ten "başörtüsü" Protestosu

Tesseften başörtüsü Protestosu
A+A-

Tesettür Seferberliği Platformu (TESSEF) Şanlıurfa Şubesi, okullarda serbest kıyafet yasasının ardından başörtüsünün her yerde serbest olması için eylem yaptı. TESSEF Üyeleri, Ahmet Bahçıvan İş Mer

Tesettür Seferberliği Platformu (TESSEF) Şanlıurfa Şubesi, okullarda serbest kıyafet yasasının ardından başörtüsünün her yerde serbest olması için eylem yaptı.
TESSEF Üyeleri, Ahmet Bahçıvan İş Merkezi önünde toplandı. Polisin yoğun güvenlik önlemi aldığı eylemde, grup başörtüsünün her yerde serbest olmasını istedikleri pankartlar açtı.
Açıklamadan önce Kuran-ı Kerim'den surelerin okuduğu eylemde TESSEF adına açıklamayı Salih Demir Yaptı. TESSEF Başkanı Demir, "Hükümet tarafından 27.11.12 tarihinde yürürlüğe konulan Milli eğitim Bakanlığı'na bağlı okul öğrencilerinin kılık kıyafetlerine yönelik getirilen yönetmelik ile 12 Eylül cuntasının getirdiği başörtüsü yasağını devam ettiren bu zihniyeti protesto ediyoruz" ifadelerini kullandı.
Sık sık tekbir getiren halk, sloganlar atarak durumu protesto etti. TESSEF üyeleri açıklamanın ardından olaysız bir şekilde dağıldı.
(RÇ-AŞ-Y)

09.12.2012 14:42:11 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT