1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Tesk Genel Başkanı Palandöken: "okul Kıyafetinde Eskiye Dönülmesi Önemli"

Tesk Genel Başkanı Palandöken: "okul Kıyafetinde Eskiye Dönülmesi Önemli"

Tesk Genel Başkanı Palandöken: okul Kıyafetinde Eskiye Dönülmesi Önemli
A+A-

Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Milli Eğitim eski Bakanı Ömer Dinçer döneminde büyük tartışmalara sebep olan kıyafet serbestliği konusunda Milli Eğ

Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Milli Eğitim eski Bakanı Ömer Dinçer döneminde büyük tartışmalara sebep olan kıyafet serbestliği konusunda Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'nın kararının hem ekonomi hem de küçük esnaf ve sanatkar için çok önemli olduğunu belirterek, "Bu alınan karar çok önemli. Eski sisteme dönülmesi ve kıyafet serbestliğinin kaldırılması ile hem ekonomi kazanacak hem de esnaf ve sanatkarımızın mağduriyeti önlenecek" dedi.
Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'nın serbest kıyafet uygulaması ile ilgili yaptığı açıklamanın piyasalara canlılık getireceğini kaydeden TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, "En önemlisi bu karar ile ekonomiye trilyonluk gelir sağlanmış olacak. İnsanlar geleceklerine daha güvenle bakacaklar. Esnaf işini kaybetmeden yoluna devam edecek. Bu da yeni işsizliklerin önüne geçmek demektir. Karar ile istenmeyen olayların önüne geçilmiş oldu. Daha önemlisi tedirgin bir şekilde bekleyen ailelerimiz de serbest kıyafet uygulamasının kalkması ile rahatlamış oldu. Bakanlığın bu kararını esnaf ve sanatkar camiası olarak destekliyoruz" diye konuştu.
(BK-CC-Y)

09.02.2013 12:47:21 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT