1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Tesk Genel Başkanı Bendevi Palandöken:

Tesk Genel Başkanı Bendevi Palandöken:

Tesk Genel Başkanı Bendevi Palandöken:
A+A-

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, zorunlu sigorta uygulamasında, şehir içinde çalışan taksi, minibüs ve servis araçları ile halk otobüslerinin diğer

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, zorunlu sigorta uygulamasında, şehir içinde çalışan taksi, minibüs ve servis araçları ile halk otobüslerinin diğer ticari araçlarla aynı kefeye konulmasının taşımacı esnafına haksızlık olduğunu savundu.
Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Palandöken, "Yapılan tüm hasarların bir istatistiki mutlaka vardır. Bunun içinde sigorta şirketleri şehir içi araçlarla şehirlerarası araçların trafik sigortası ve kaza istatistiğini çıkarılmalıdır" dedi. Şehir içinde çalışan bir taksinin iki kez sinyal lambası değişse iki kez kaza yapmış diye değerlendirildiğini kaydeden Palandöken, "Kimse hangi ticari araca ne kadar hasar ödenmiş diye bakmıyor. Şehirler arası taşımacılık yapan araç devrildiğinde yüz binlerce TL hasar ödenirken iki kez sinyal lambası değişen taksiye 150 TL hasar ödeniyor. Ancak, sigorta yapmaya gelindiğinde taksi iki kez hasarlı diye taksinin sigortası kamyonun sigortasını geçiyor" diye konuştu.
Tüm ticari araçların aynı şekilde değerlendirilmesinin yanlış olduğunu savunan Palandöken, "Şehir içinde çalışan taksi, minibüs ve servis araçları haksız yere daha fazla zorunlu sigorta ödüyor. Madem bu sigortanın yapılması zorunlu, o halde Hazine Müsteşarlığı, tüm araçlar için istatistik çıkartılmasını da zorunlu hale getirmelidir" dedi.
(BK-OK-Y)

15.01.2013 10:14:30 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT