1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Termik Santral Ve Kömür Madenciliği İçin Çed Raporu Hazırlanacak Bingöl

Termik Santral Ve Kömür Madenciliği İçin Çed Raporu Hazırlanacak Bingöl

Termik Santral Ve Kömür Madenciliği İçin Çed Raporu Hazırlanacak  Bingöl
A+A-

Bingöl il merkezi ile Kiğı ve Adaklı ilçelerinde yapılması planlanan termik santral ve kömür madencilik faaliyetlerinin Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) sürecinin başlatıldığı bildirildi. Çevre

Bingöl il merkezi ile Kiğı ve Adaklı ilçelerinde yapılması planlanan termik santral ve kömür madencilik faaliyetlerinin Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) sürecinin başlatıldığı bildirildi.
Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, il merkezi ile Kiğı ve Adaklı ilçeleri sınırları içerisinde HC Enerji Elektrik firması tarafından yapılması planlanan termik santral ve kömür madencilik faaliyetleri projesine ilişkin olarak hazırlanarak Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na sunulan ÇED başvuru dosyasının 17 Temmuz 2008 tarih ve 26939 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren ÇED yönetmeliğinin 8. maddesi doğrultusunda incelendiği ve Çevresel Etki Değerlendirilmesi genel formatına uygun bulunduğu bildirildi. Açıklamada, söz konusu proje ile ilgili ÇED süreci başladığı, ÇED raporu ile ilgili görüşlerin Bingöl Valiliği İl Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü'ne veya Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na iletilebileceği belirtildi.
(EY-MSA-Y)

12.02.2013 15:52:18 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT