1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Teniste Büyük Mücadele Başladı
Teniste Büyük Mücadele Başladı

Teniste Büyük Mücadele Başladı

16 Yaş Uluslararası Avrupa Takımlar Tenis Şampiyonası elemeleri, Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin Acemler'deki kapalı tenis kortlarında başladı. Türkiye'nin yanı sıra Slovakya, İspanya, Ukrayna, Hır

A+A-
16 Yaş Uluslararası Avrupa Takımlar Tenis Şampiyonası elemeleri, Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin Acemler'deki kapalı tenis kortlarında başladı.
Türkiye'nin yanı sıra Slovakya, İspanya, Ukrayna, Hırvatistan, Çek Cumhuriyeti ve Hollanda'dan toplam 32 sporcunun katıldığı16 Yaş Uluslararası Avrupa Takımlar Tenis Şampiyonası açılış seremonisi ile başladı. Takımlar ülke bayrakları ile sahada yerlerini alırken, açılış törenine katılan Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Atilla Ödünç, son dönemde yapılan yatırımlarla Bursa'nın sporda da öncü bir kent olduğunu, kente kazandırılan kapalı tenis kontlarının kısa bir zaman içinde böyle önemli bir turnuvaya ev sahipliğini yaptığını hatırlattı.
Müsabakalar sonrasında ilk iki sırayı alan ülkeler, Fransa'da yapılacak olan Avrupa Şampiyonası finallerine katılacak. Milli takım antrenörü Serdar Sütçü de teniste iddialı ülkelerle mücadele vereceklerini belirterek, ilk iki takım içerisine girmeyi hedeflerini kaydetti.
(MŞ)

01.02.2013 14:29:31 TSI

HABERE YORUM KAT