1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Temizlenmeyen dere hastalık saçıyor!

Temizlenmeyen dere hastalık saçıyor!

Temizlenmeyen dere hastalık saçıyor!
A+A-

Kurubaş köyünden geçen sulama deresindeki kirlilikten ve kokudan dolayı hastalanmaktan korkan yurttaşlar, evlerinden dışarı çıkamıyor.


Van'ın Kurubaş köyünden geçen sulama deresinin yatağı temizlenmediği için yurttaşlar bulaşıcı hastalıklarla karşı karşıya. DSİ yetkililerine tepki gösteren yurttaşlar, temizlenmeyen derenin çocuklarının hastalanmasına yol açtığını dile getirdi. Dere yatağının bir an önce temizlenerek ilaçlanmasını isteyen yurttaşlar, yaşanabilecek her türlü olumsuzluğun sorumlusunun DSİ olacağını söyledi. 

Evi derenin yanı başında bulunan Besna Arslan isimli yurttaş, çocuklarının "bulaşıcı hastalık kapmasınlar" diye dışarı çıkarmadığını belirtti. Arslan, "Dere yatağı leş gibi kokuyor. Özellikle Ramazan ayında yaz sıcaklarından kaynaklı kokular çekilmez bir hal aldı. Dere yatağı bir an önce temizlenmeli" dedi. 


Derenin kötü kokması ve hastalık yaymasından dolayı rahatsız olduklarını dile getiren köy sakinlerinden Fatma Arslan da derenin derhal temizlenmesi talebinde bulundu. Sinek ve kurbağa sesinden dolayı geceleri uyuyamadıklarına belirten Arslan, "DSİ'ye temizlenmesi için talepte bulunduk, ama herhangi bir şey yapmadılar. Dereyi çok acil temizlemeleri lazım. Her yıl bu rezaleti yaşıyoruz" diye konuştu. DİHA

A+A-

HABERE YORUM KAT