1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Temiz Havuzlara Ödül

Temiz Havuzlara Ödül

Temiz Havuzlara Ödül
A+A-

Bursa İl Halk Sağlığı Müdürlüğü temiz havuzları ödüllendirdi. 83 havuzdan alınan 870 su numunesi Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından incelendi. Bunların arasından suyu temiz çıkan 20 havuza sertifika v

Bursa İl Halk Sağlığı Müdürlüğü temiz havuzları ödüllendirdi.
83 havuzdan alınan 870 su numunesi Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından incelendi. Bunların arasından suyu temiz çıkan 20 havuza sertifika verildi. İl Halk Sağlığı Müdürü Resul Özbek, "Halk Sağlığı Müdürlüğü olarak asıl gayemiz halkın sağlığının korunmasıdır. Halk sağlığını etkileyen her konuda gerekli eğitim ve denetim çalışmalarımız devam etmektedir. Yüzme havuzu işletmelerinde, havuz suyunun fiziki, kimyevi ve mikrobiyolojik kontrolleri yapılıyor. İşletmecilerin bilgi ve beceri kazanmasını sağlamak için 2011 yılında Türkiye' de ilk defa Bursa Çevre Sağlığı Şubesi'nin koordinasyonu ve ilgili meslek odalarıyla düzenlenen eğitimlerde 301 kişiye havuz operatörü kursu verildi. Ayrıca havuzlarda çalışan operatör ve teknik personelle Çevre Sağlığı Şubesi tarafından havuz suyu dezenfeksiyonu eğitimi verildi. Böylece vatandaşlarımızın yüzme havuzlarını daha güvenli ve sağlıklı bir şekilde kullanmaları sağlandı" dedi.
Halk sağlığını tehlikeye atan işletmelere cezai müeyyide uyguladıklarını ifade eden Özbek "Müdürlüğümüzün teknik elemanları tarafından yönetmelikte belirlenen sıklıkta, yüzme havuzu denetimleri ve numune alımları yapılıyor. Teknik personelimizin aldığı havuz suyu numunelerinin tahlilleri uygun çıkmadığı takdirde, yönetmelik gereği o havuzun faaliyetine son veriliyor" şeklinde konuştu.
(MŞ)

17.01.2013 17:48:23 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT