1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Telefonla Dolandırıcılığa Karşı Güven Timleri İş Başında

Telefonla Dolandırıcılığa Karşı Güven Timleri İş Başında

Telefonla Dolandırıcılığa Karşı Güven Timleri İş Başında
A+A-

Aksaray'da artan telefonla dolandırıcılık olaylarına karşı çalışma başlatan İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi, oluşturulan Güven Timleri ile banka ve ATM önlerinde tek tek vatandaşları uyarıyor. İki

Aksaray'da artan telefonla dolandırıcılık olaylarına karşı çalışma başlatan İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi, oluşturulan Güven Timleri ile banka ve ATM önlerinde tek tek vatandaşları uyarıyor.
İki gün içerisinde yaklaşık 14 telefonla dolandırıcılık olayının yaşandığı Aksaray'da, Güven Timleri tarafından tespit edilen birçok telefon iptal edildi. Güven Timleri, hem ATM hem de bankaların etrafında çalışmalarını yoğunlaştırdı. Özellikle banka içinde ve ATM önlerinde telefonla konuşan vatandaşlara müdahale eden Güven Timleri, vatandaşa kendinden para istenip istenmediğini soruyor. Hemen her bankada görev alan Güven Timleri, banka içinde sıra bekleyen vatandaşları da uyararak, kendilerini savcı, polis veya hakim olarak tanıtıp hesaba para yatırmasının istenmesinin dolandırıcılık olayı olduğunu anlattı. Vatandaşların bu tür olaylarda kesinlikle para yatırmamaları gerektiğini belirten Güven Timleri, bu durumlarda hemen 155 Polis İmdat telefonuna bilgi verilmesi gerektiğini söyledi.
(YC-AH-CC-Y)

25.01.2013 16:45:12 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT