1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Tekvando'da Balıkesir Şampiyonu Burhaniye Oldu

Tekvando'da Balıkesir Şampiyonu Burhaniye Oldu

Tekvandoda Balıkesir Şampiyonu Burhaniye Oldu
A+A-

Balıkesir'in Burhaniye ilçesinde, Tekvando İhtisas Kulübü, Balıkesir Yıldızlar Tekvando İl Şampiyonası'nda Balıkesir il şampiyonu oldu. Burhaniye Kaymakamlık Kupası adıyla Atatürk Spor Salonunda düz

Balıkesir'in Burhaniye ilçesinde, Tekvando İhtisas Kulübü, Balıkesir Yıldızlar Tekvando İl Şampiyonası'nda Balıkesir il şampiyonu oldu. Burhaniye Kaymakamlık Kupası adıyla Atatürk Spor Salonunda düzenlenen yarışmalarda 7 altın, 1 gümüş ve 2 bronz madalya alan Burhaniyeli sporcular ilçenin gururu haline geldi.
12 kulüp ve 104 sporcunun katıldığı turnuvada Burhaniyeli sporcular, 54 puanla takım halinde birinci olurken Balıkesir'den Balıkesir Gençlik Spor Kulübü 44 puanla takım halinde ikinci, Ayvalık'tan Ayvalık Spor Kulübü 27 puanla üçüncü, Edremit'ten Karagözoğlu Spor Kulübü de 22 puanla dördüncü oldu. Burhaniye Kaymakamı Ali Uslanmaz'ın sporculara madalyalarını ve takımlara kupalarını verdiği şampiyona, spor şöleni havasında geçti. Karşılaşmaların çok heyecanlı geçtiğini anlatan Burhaniye Tekvando İhtisas Kulübü Antrenörü Nazmi Güven, "Her şeyden önce çok güzel bir organizasyon oldu. Misafir takımlar oldukça memnun ayrıldı. İlk amacımızda buydu. Geçen yıl yaşattığımız sorun ve olumsuzlukları telafi ettik. Burhaniye'mize yakışır bir ev sahipliği oldu. Bunun yanında sportif anlamda da 7 altın, 1 gümüş ve 2 bronz madalya ve toplamda 54 puanla takım halinde birinci olduk. Sporcularımız kutluyorum. Şampiyonada bizlere destek olan ve müsabakaları izleyerek bizleri onurlandıran Kaymakamımız Ali Uslanmaz'a sporcularımız, velilerimiz ve misafirlerimiz adına çok teşekkür ederim. Yine bizi yalnız bırakmayan İlçe Spor Müdürümüz Naif Çallı ve Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Karanfil Bilgin'e de teşekkür ediyoruz" dedi.
(FT-SŞ)

01.01.2013 17:22:04 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT