1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Tekvando İl Seçmeleri

Tekvando İl Seçmeleri

Tekvando İl Seçmeleri
A+A-

Malatya'da, Türkiye Büyükler Tekvando Şampiyonasına katılacak olan sporcuları belirlemek amacıyla il seçmeleri başladı. Atatürk Spor Salonu'nda gerçekleştirilen ve iki gün sürecek olan müsabakalara

Malatya'da, Türkiye Büyükler Tekvando Şampiyonasına katılacak olan sporcuları belirlemek amacıyla il seçmeleri başladı.
Atatürk Spor Salonu'nda gerçekleştirilen ve iki gün sürecek olan müsabakalara erkek ve bayanlarda 66 sporcu katıldı.
İl Seçmeleriyle ilgili bir açıklamada Tekvando Malatya İl Temsilcisi Murat Turgut, "Tekvando Federasyonumuzun 2013 yılı faaliyet programın yer alan Türkiye Büyükler Tekvando Şampiyonası 18-24 Şubat tarihlerinde Alanya'da yapılacak. Bizde şampiyonaya katılacak olan sporcuları belirlemek amacıyla il seçmelerimizi yapıyoruz. 52 erkek, 14 bayan olma üzere toplam 66 sporcumuz seçmelere katıldı. 2 gün sürecek olan il seçmelerimiz de dereceye girecek olan sporcularımız Alanya'da yapılacak olan Türkiye Büyükler Tekvando Şampiyonasına katılacak. Ben burada dereceye girecek olan sporcularımızın Malatya'yı en iyi şekilde temsil edeceklerine inanıyorum" dedi.
Turgut, Malatyalı milli takım antrenörü Alaeddin Menekşe'nin Almanya'da gerçekleştirilecek olan Ümitler Avrupa Tekvando Şampiyonasında görev yapacağını kaydederek, Menekşe'nin şampiyona öncesinde 12 Şubat ila 8 Mart tarihleri arasında Ankara'da yapılacak olan milli takım kampına katılacağını ifade etti.
(FD)

11.02.2013 14:39:59 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT