1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Tekstilcilere Çevre Yönetimi Ve Temiz Üretim Eğitimi

Tekstilcilere Çevre Yönetimi Ve Temiz Üretim Eğitimi

Tekstilcilere Çevre Yönetimi Ve Temiz Üretim Eğitimi
A+A-

Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı (TTGV), tekstil sektöründeki işletmelerin daha rekabetçi ve sorumlu üretim yapmaları için Çevre Yönetimi ve Temiz Üretim Eğitimi çalışmalarını sürdürdüğü bildirildi

Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı (TTGV), tekstil sektöründeki işletmelerin daha rekabetçi ve sorumlu üretim yapmaları için Çevre Yönetimi ve Temiz Üretim Eğitimi çalışmalarını sürdürdüğü bildirildi.
Kurumsal sosyal sorumluluk ve temiz üretim bilincinin beyaz ve mavi yaka çalışanlara ve bölgesel uzmanlara kazandırılmasını hedefleyen eğitimler, İstanbul, Ankara, Malatya, Kahramanmaraş, Tekirdağ ve Kırklareli'nden sonra şimdi Gaziantep'te gerçekleştiriliyor.
GTO Genel Sekreter Yardımcısı Figen Çeliktürk, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, TTGV tarafından tekstil sektörüne yönelik olarak düzenlenen Çevre Yönetimi ve Temiz Üretim Eğitimi'nin bu kez Gaziantep'teki tekstil firmalarına yönelik yapılacağını belirtti. "Türkiye'nin en önemli sektörlerinden olan tekstilde sürdürülebilirliğin sağlanması ve rekabetçi konumun devam ettirilebilmesi için temiz üretim yaklaşımıyla gerçekleştirilecek uygulamaların yaygınlaştırılmasına ihtiyaç duyulmaktadır" diyen Çeliktürk, şunları kaydetti:
"Türkiye'de Tekstil Sektöründe KOBİ'ler için Sürdürülebilir Ağlar ve İlişkiler Zinciri Oluşturulması Birleşmiş Milletler Ortak Programı kapsamında gerçekleştirilen söz konusu eğitim 14 Aralık 2011 tarihli Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren 'Tekstil Sektöründe Entegre Kirlilik Önleme ve Kontrol Tebliği' kapsamında firmalarımızın Çevre Kanunu kapsamında herhangi bir cezai işlem ile karşılaşmamaları adına önem arz etmektedir. Günümüzde nihai tüketicilerde giderek artan çevre bilinci gerek ulusal markaları gerekse de uluslararası markaları daha çevre dostu ürünler sunmaya ve kurumsal sosyal sorumluluk anlayışının benimsenmesine yönlendiriyor. Bu kapsamda tekstil üreticilerinin de bu şartlara maliyetlerini artırmadan uyum sağlayabilmeleri temiz üretim gibi konseptleri iş süreçlerine başarılı bir şekilde entegre etmekten geçiyor. 12 Aralık 2012 Çarşamba günü Gaziantep Ticaret Odası'nın ev sahipliğinde gerçekleştirilecek eğitimlerle tekstil sektöründe çalışan mavi yakalar, beyaz yakalar ve yöneticiler ile bölgesel uzmanlara kurumsal sosyal sorumluluğun çevre boyutu hakkında bilinç kazandırılması hedefleniyor. Eğitimlerde, katılımcılara tekstil sektörüne yönelik temiz üretim uygulama örnekleri, enerji tasarrufu, ulusal ve uluslararası finansal kaynaklar hakkında bilgiler verilecek. Eğitimle ilgili detaylı bilgi almak ve katılmak isteyenlerin Odamız KOBİ Dış İlişkiler Uzmanı Emel Erçetin ile 220 30 30 dahili 322 nolu telefon ve emelercetin@gto.org.tr elektronik posta adresinden iletişime geçmeleri gerekmektedir."
(FS-MEF-Y)

10.12.2012 14:26:16 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT