1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Teksif'den Milletvekili Tunç'a Ziyaret

Teksif'den Milletvekili Tunç'a Ziyaret

Teksifden Milletvekili Tunça Ziyaret
A+A-

Türkiye Tekstil, Örme ve Giyim Sanayi İşçileri Sendikası(TEKSİF) Örgütlenme Daire Müdürü Asalettin Arslanoğlu ve işçi temsilcileri AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç'u makamında ziyaret etti. T

Türkiye Tekstil, Örme ve Giyim Sanayi İşçileri Sendikası(TEKSİF) Örgütlenme Daire Müdürü Asalettin Arslanoğlu ve işçi temsilcileri AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç'u makamında ziyaret etti.
TEKSİF Örgütlenme Daire Müdürü Asalettin Arslanoğlu, Milletvekili Tunç'a 5084 sayılı yasanın yürürlüğünün sona ermesiyle birlikte ortaya çıkması muhtemel sorunları dile getirdi. Milletvekili Tunç, konuyla ilgili olarak hükümetin yeni bir çalışmasının olduğunu, özellikle sigorta primleri açısından bir düzenleme beklediklerini söyledi. Tunç, "Bartın 2004 yılından bu yana uygulanan 5084 sayılı yatırımların ve istihdamın teşviki yasasından büyük faydalar sağladı. 5084 sayılı Teşvik Yasası yürürlülüğü sona ermiştir. Ancak bu durum Bartın'ın teşviklerden yararlanmaya devam etmeyeceği anlamına gelmez. İlimiz 2012 yılı içerisinde uygulamaya konulan bölgesel ve sektörel teşvik uygulamalarından yararlanmaya devam edecektir. Ayrıca Bartın yeni teşvik sisteminde dördüncü bölgede yer alıyor. Gümrük Vergisi Muafiyeti, KDV istisnası, 7 yıl süreyle Sigorta Primi işveren hissesi desteği, Yatırıma katkı oranı yüzde 50 olmak üzere yüzde 90 vergi indirimi, faiz desteği sabit yatırım tutarının yüzde 5'ini aşmamak kaydıyla azami 50 milyon lira, yatırım yeri tahsisi, bina inşaat harcamalarına KDV iadesi Gelir Vergisi Stopajı Desteği'nden yararlanmaya devam edecek" dedi.
(DK-SA)

25.01.2013 12:35:52 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT