1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Tekne alabora oldu: 2 kişi kayıp

Tekne alabora oldu: 2 kişi kayıp

Tekne alabora oldu: 2 kişi kayıp
A+A-

Adana\'da gezintiye çıkan 5 kişinin içinde bulunduğu tekne, şiddetli rüzgar nedeniyle Seyhan Baraj Gölü\'nde alabora oldu. Sualtı polisleri suya düşen 3 kişiyi kurtardı, kaybolan 2 kişi ise aranıyor.


Alınan bilgiye göre, biri Suriye uyruklu 5 kişi tekneyle, Adnan Menderes Bulvarı civarında bulunan "ada" olarak bilinen yerden, Seyhan Baraj Gölü'nün karşısına geçmek istedi. Ancak tekne şiddetli rüzgarın etkisiyle alabora olurken, teknedekiler suya düşüp çığlıklar atmaya başladı. Adada bulunan vatandaşlar ise 5 kişinin kurtarılması için polisi aradı.


Olay yerine gelen Adana Emniyet Müdürlüğü Sualtı Şube Müdürlüğü'nde görevli polisler, ilk olarak bir kişiyi kurtardı. Ekipler, daha sonra "Bizi kurtarın" diye bağıran 2 kişiyi de tekneye alarak boğulmaktan kurtardı. Kurtarılan 3 kişi olay yerine çağrılan ambulanslarla hastanelere kaldırıldı. Şahıslardan birinin durumunun ağır olduğu bildirildi.


Bu arada, teknenin alabora olması sonucu suya düşen 2 kişi ise kayboldu. Ekipler, kayıp 2 kişiyi kurtarmak için çalışmalarını sürdürüyor.

A+A-

HABERE YORUM KAT