1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Tekman'da Tipi Ve Fırtına Köy Yollarının Ulaşıma Kapanmasına Neden Oldu

Tekman'da Tipi Ve Fırtına Köy Yollarının Ulaşıma Kapanmasına Neden Oldu

Tekmanda Tipi Ve Fırtına Köy Yollarının Ulaşıma Kapanmasına Neden Oldu
A+A-

Erzurum'un Tekman İlçesi'nde gece saatlerinde başlayan tipi ve fırtına çok sayıda köy yolunun ulaşıma kapanmasına neden oldu. İl Özel İdaresi Karla Mücadele ekipleri kapalı köy yollarını ulaşıma açmak

Erzurum'un Tekman İlçesi'nde gece saatlerinde başlayan tipi ve fırtına çok sayıda köy yolunun ulaşıma kapanmasına neden oldu. İl Özel İdaresi Karla Mücadele ekipleri kapalı köy yollarını ulaşıma açmak için gece seferber oldu.
Bu arada İncesu köyü ve Dengiz köylerinden ilçeye gelen öğrenci servisi Tekman'a 2 kilometre mesafede fırtınanın yolu kapaması nedeni ile ilçeye giremediler. Servis şoförleri İbrahim Şahin ve Halil Şahin yolu kendi imkanları ile yolu açarak öğrencileri derslerine yetiştirdiler.
Yoğun fırtına Tekman'da yaklaşık 15 köy yolunun ulaşıma kapanmasına neden oldu. Kar yağışı sonrası İl Özel İdaresine bağlı ekipler kapalı köy yollarını ulaşıma açmak için seferber oldu.
Fırtına nedeni ile il özel idaresi ekipleri gece gündüz vardiyeli olarak çalışmalarına devam ederek vatandaşların sıkıntılarını gidermeye çalışıyor. Yollarda kalan araçlar zaman zaman zincir takarak yollarına devam etmeye çalışıyor.
(AUB-AT-Y)

21.01.2013 13:05:16 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT