1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Tekden Hastanesi İlk Kez Şemsiye Yöntemiyle Kalp Operasyonu Yaptı (Fotoğraflı

Tekden Hastanesi İlk Kez Şemsiye Yöntemiyle Kalp Operasyonu Yaptı (Fotoğraflı

Tekden Hastanesi İlk Kez Şemsiye Yöntemiyle Kalp Operasyonu Yaptı  (Fotoğraflı
A+A-

Özel Tekden Hastanesi şemsiye yöntemiyle yapılan delik kalp operasyonunu ilk kez gerçekleştirdi. Operasyonu gerçekleştiren Kardiyoloji Uzmanı Ali Gül, "Hastanemizde ilk defa kalbinde doğuştan delik

Özel Tekden Hastanesi şemsiye yöntemiyle yapılan delik kalp operasyonunu ilk kez gerçekleştirdi.
Operasyonu gerçekleştiren Kardiyoloji Uzmanı Ali Gül, "Hastanemizde ilk defa kalbinde doğuştan delik olan bir hastayı ameliyatsız, açık kalp ameliyatına gerek kalmadan bir çeşit anjiyo yöntemiyle tedavi ettik. Anjiyo laboratuarında şemsiye yöntemiyle kalbindeki deliği kapattık." dedi.
Hastanın çabuk yorulma, nefes darlığı şikayetleriyle geldiğini belirten Gül, "Hastamız 30 yaşındaki Ali Kurt, çabuk yorulma, nefes darlığı şikayetleriyle gelmişti. Yaptığımız tetkikler sonucu kalbinde doğuştan delik olduğunu gördük. Bu delik hastada temiz kanın kirli kana karışmasına sebep oluyordu. Hastada da nefes darlığı şikayetlerini oluşturuyordu. Daha önce bu hastalık açık kalp ameliyatı yapılarak kapatılmasıyla veya deliğin dikilmesiyle gerçekleşiyordu. Teknolojinin gelişmesiyle şemsiye yöntemiyle kapatılması mümkün olmuştur. Çeşitli üniversite hastanelerinde yapılan bu yöntemi hastanemizde ilk defa uyguladık ve gayet başarılı bir operasyonla, kasık toplardamarından girdiğimiz bir yöntemle kapattık." ifadelerini kullandı.
(ŞKAÖ-Y)

21.01.2013 15:17:41 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT