1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Tek Odalı Harabe Evde Yaşayan Bir Ailenin Dramı

Tek Odalı Harabe Evde Yaşayan Bir Ailenin Dramı

Tek Odalı Harabe Evde Yaşayan Bir Ailenin Dramı
A+A-

Van’ın Başkale ilçesinde evleri olmadığı için harabe bir odada yaşam mücadelesi veren Koç ailesinin dramı yürekleri burkuyor.


İlçedeki Yüceler (Resülans) mahallesinde ikamet eden Koç ailesi, yaklaşık 3 yıldır tek odalı harabe bir odada yaşam mücadelesi veriyor. Baba Tahir Koç, 2, 5 ve 6 yaşlarındaki çocukları ile perişan durumda olduklarını belirterek, yazın hamallık yaparak ailesinin geçimini sağladığını kışın ise herhangi bir işi olmadığını için evine ekmek bile alamadığını söyledi.


Kaldıkları harabenin duvarlarının çatlak olduğu için hava sıcaklıklarının eksi 25’e kadar düştüğünü ve bu nedenle ısınma problemi yaşadıklarını belirten Baba Koç, “Havalar çok soğuk, çocuklarım üşüyor. Sürekli hastalanıyorlar. Yetkililerden ve duyarlı vatandaşlardan çocuklarımın hastalanmayacakları bir yuvada büyümelerini sağlamalarını istiyorum” şeklinde konuştu.

\"\"
Baba Koç, herhangi bir geliri olmadığı için evine ekmek alamadığını belirterek, “Gördüğünüz bu harabede, eşim Nafia, çocuklarım Onur (2), Emine (5) ve Ahmet (6) ile birlikte yaşıyoruz. Burası çok eski olduğu için duvarların hepsi çatlak, damı akıyor. Kışın komşulardan topladığımız yakacaklarla evi ısıtmaya çalışıyorum ama duvarlar çatlak olduğu için sürekli soğuk giriyor içeri” dedi. 

\"\"
İlçede çalışabileceği herhangi bir iş olmadığı için yetkililerden ve duyarlı vatandaşlardan yardım beklediğini söyleyen baba Koç son olarak küçük kızı Emine’nin sürekli kendisinden terlik istediğini ve alamadığı için de sürekli yalan söylemek zorunda kaldığını sözlerine ekledi.

\"\"

A+A-

HABERE YORUM KAT