1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Tedaş Vezneleri Yeni Yerinde Hizmet Veriyor

Tedaş Vezneleri Yeni Yerinde Hizmet Veriyor

Tedaş Vezneleri Yeni Yerinde Hizmet Veriyor
A+A-

Van'da geçtiğimiz yıl yaşanan depremler, TEDAŞ'a ait tahsilatların gerçekleştirildiği şubenin kapatılmasına neden olurken, vezneler ise kiralanan işyerlerinde hizmet vermeye başladı.

 

Van´da geçtiğimiz yıl yaşanan depremlerin ardından ağır hasarlı olarak rapor verilen TEDAŞ Van Müessese Müdürlüğü'nün Ordu Caddesi Santral Sokak'taki şubesi yıktırılıyor. Vatandaşların faturalarını ödeyebilmeleri konusunda bir sıkıntının doğmaması için geçici olarak bir yer kiralayan TEDAŞ burayı geçtiğimiz günlerde vatandaşların hizmetine sundu.


Konu ile ilgili İHA muhabirine açıklamalarda bulunan TEDAŞ yetkilileri, mevcut binaya verilen rapordan dolayı yıktırılması gerektiğini ifade ederek, işlemlerin sürdürülebilmesi ve vatandaşların mağdur olmamaları için ise yeni bir yer açtıklarını dile getirdiler. Aynı mevkide mevcut binanın arkasındaki alanda yeniden hizmetin verilmeye başlandığını anlatan yetkililer, "Bilindiği üzere daha önce hizmet verilen binamız tek katlı ve çok eski bir yerdi. Buranın depremde zarar görmesi ile birlikte ağır yıkık kararı verildi. Şuan bu şubemizin yıkım çalışmaları devam ediyor. Bununla birlikte yerine daha modern daha güzel 3 katlı bir bina inşa edeceğiz. Buranın yapımının bitiminin ardından veznelerimiz tekrar aynı yerlerinde halkımıza hizmet verecekler. Hayırlı olmasını diliyoruz" dediler.

A+A-

HABERE YORUM KAT