1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Tbmm'de, "mıcır" Önergesi

Tbmm'de, "mıcır" Önergesi

Tbmmde, mıcır Önergesi
A+A-

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Milletvekili Ahmet Duran Bulut, mıcırlı yolların kazaya neden olarak can ve mal kaybı yaşanması konusunu TBMM gündemine taşıdı. MHP Balıkesir Milletvekili Ahmet Dur

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Milletvekili Ahmet Duran Bulut, mıcırlı yolların kazaya neden olarak can ve mal kaybı yaşanması konusunu TBMM gündemine taşıdı.
MHP Balıkesir Milletvekili Ahmet Duran Bulut, Ulaştırma Haberleşme ve Denizcilik Bakanı Bin Ali Yıldırım tarafından cevaplanması istemi ile meclise soru önergesi verdi. Yol yapımlarında genellikle 'mıcırlı yol' yani sathi kaplama çalışmaları yapıldığını belirten Bulut, mıcırın yüzde 40 oranında zemine (sıcak asfalt üzerine) gömülmesi gerektiğini ve bu işlem için silindir kullanma yerine yol trafiğe açılarak yol güzergahından geçen araçların bu işlemi yapması sağlandığından dolayı can ve mal kayıplarını beraberinde getirdiğini ifade etti. MHP'li Bulut yazılı soru önergesinde, "Can ve mal kaybı yaşanmaması için mıcırlı yollarda yapılan işlemin silindirler tarafından yapılarak trafiğe açılması konusunda çalışmalarınız olacak mıdır? Yaşanan mal kayıplarında, maddi zararın Bakanlık tarafından karşılanması konusunda herhangi bir çalışma yapılacak mıdır Konuyla ilgili olarak ihmali bulunan personellerle ilgili herhangi bir yaptırım uygulanması konusunda çalışmalarınız olacak mıdır" sorularının cevaplandırılmasını istedi.
(BD-YU)

17.01.2013 15:57:42 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT