1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. TBMM ÇÖZÜM SÜRECİ KOMİSYONU HEYETİ HAKKARİ’DE

TBMM ÇÖZÜM SÜRECİ KOMİSYONU HEYETİ HAKKARİ’DE

TBMM ÇÖZÜM SÜRECİ KOMİSYONU HEYETİ HAKKARİ’DE
A+A-

Türkiye Büyük Millet Meclisi\'nde (TBMM) toplumsal barış yollarının araştırılması ve çözüm sürecinin değerlendirilmesi amacıyla kurulan Meclis Araştırma Komisyonu’ndan bir heyet Hakkari’ye geldi.


Toplumsal barış yollarının araştırılması ve çözüm sürecinin değerlendirilmesi amacıyla AK Parti Amasya Milletvekili Naci Bostancı başkanlığında kurulan Meclis Araştırma Komisyonu, Hakkari’ye geldi. Bostancı; Adıyaman Milletvekili Mehmet Metiner, AK Parti Batman Milletvekili Ziver Özdemir, AK Parti Diyarbakır Milletvekili Mehmet Süleyman Hamzaoğulları, BDP Bitlis Milletvekili Hüsamettin Zenderlioğlu ve AK Parti Van Milletvekili Fatih Çiftçi’den oluşan komisyon üyeleriyle Hakkari Gençlik Merkezi’nde bir basın toplantısı düzenledi.

AK Parti Amasya Milletvekili ve Komisyon Başkanı Naci Bostancı; acıları sağduyu, akıl ve güven ortamının bitireceğini ifade ederek, “Rapora ilişkin Ankara’da çeşitli görüşmeler yaptık. Şimdi de iki grup halinde çalışmalar yürütüyoruz. Gruplar halinde değişik illere ayrıldık. Geçmişteki çatışma sürecinde şehit, gazi, örgüt kadrolarına katılan, hayatını kaybedenlerin yakını, STK kuruluşları ile görüşmeler gerçekleştirdik. Tam da geleceğimiz sırada Hakkari’de bir vatandaşımız ile bir asker hayatını kaybettiği bir olayla karşılaştık. Her ikisine Allah’tan rahmet diliyoruz. Biz acıları bitirmek için uğraşıyoruz. Kısmen de olsa küçük hadiseler yaşandığında, bundan çıkardığımız ders hepimizin bu acıları sona erdirmek için çaba göstermesi gerektiği dersidir. Bu ülkede evlere yeteri kadar ateş düştü, yeteri kadar insanların canı yandı. Geçmiş dönemde de şiddet döneminde hayatını kaybeden kişilerin yakınları ile doğrudan yaşadığı olayları konu alan bir sosyal çalışma gerçekleştirmiştik. Hakikaten henüz üstü açılmamış çok dramatik bir geçmiş var. Acılar sürdükçe bu geçmişin yaralarını kapatmak mümkün değil. Acıları bitirecek olan akıl ve sağduyudur, güven ortamının oluşmasıdır” dedi.

A+A-

HABERE YORUM KAT