1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. TBMM Başkanı Kahraman Van'daydı

TBMM Başkanı Kahraman Van'daydı

TBMM Başkanı Kahraman Van'daydı
A+A-

TBMM Başkanı İsmail Kahraman, eski Bayındırlık ve İskan Bakanı Zeki Ergezen'in eşi Sayime Ergezen'in cenaze törenine katıldıktan sonra Ankara'ya gitmek üzere geldiği Van'da Valiliği ziyaret etti.

Bitlis'in Ahlat ilçesinde ikamet eden eski Bayındırlık ve İskan Bakanı Zeki Ergezen'in eşi Sayime Ergezen'in cenaze törenine katılmak üzere Bitlis'e giden TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Van'ın Çaldıran ilçesinde PKK mensuplarınca düzenlenen saldırıda şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Murat Sarıgül'ün ailesini ziyaret ettikten sonra Van’a geldi.

Helikopterle Van’a gelen TBMM Başkanı Kahraman Van Valiliğini ziyaret etti. Burada polis mangasıyla karşılanan TBMM Başkanı Kahraman, daha sonra Valilik şeref defterini imzaladı. Van Valiliği çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtlayan TBMM Başkanı Kahraman, “Bayındırlık eski Bakanı Zeki Ergezen beyin hanımın cenazesi için geldim. Bu vesile ile çok sevdiğim Van’ımızı da ziyaret ettim. Van’ı öteden beri sever ve gelir giderim. Değerli valimize bize ev sahipliği yaptığı için çok teşekkür ediyorum. Van’a selamlar saygılar. Bütün Türkiye’me selamlar ve saygılar” dedi.

4-450.jpg

Daha sonra Hastane Caddesi üzerinde bulunan Birlik Vakfı Van Şubesini ziyaret eden TBMM Başkanı Kahraman, burada vakfın yöneticileriyle bir araya geldi. Kahraman burada yaklaşık olarak yarım saat süren görüşmenin ardından Van’dan ayrılmak üzere Ferit Melen Havalimanına geçti.

6-298.jpg

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT