1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Tbmm Başkanı Çiçek'in Liderler Turu

Tbmm Başkanı Çiçek'in Liderler Turu

Tbmm Başkanı Çiçekin Liderler Turu
A+A-

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, yeni anayasa çalışmaları ile ilgili görüşmek üzere MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile bir araya geldi. Meclis Başkanı Çiçek, Anayasa Uzlaşma Komisyonu çalışmalarının yen

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, yeni anayasa çalışmaları ile ilgili görüşmek üzere MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile bir araya geldi.
Meclis Başkanı Çiçek, Anayasa Uzlaşma Komisyonu çalışmalarının yeni yılın ilk aylarında da sürmesi kararının alınması ve AK Parti'nin başkanlık sistemi ısrarı ile sürecin tıkanması olasılığının ortaya çıkması üzerine devreye girdi. Liderlerden randevu talep eden ve ilk olarak dün akşam Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile bir araya gelen Çiçek, bugün de MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile bir araya geldi. Bahçeli'nin Meclis'teki makamında saat 12.00'de başlayan görüşmeye MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural ve Meclis İdare Amiri Ali Uzunırmak ile Anayasa Uzlaşma Komisyonu'nun MHP'li üyeleri Faruk Bal ile Oktay Öztürk de katıldı.
Çiçek'in CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ile yılbaşından sonra bir araya gelmesi bekleniyor.
(MÜG-CC-Y)

29.12.2012 12:08:26 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT