1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. Tbmm Başkanı Çiçek Pakistan'da Pak-türk Üniversitesi'ni Ziyaret Etti İslamabad

Tbmm Başkanı Çiçek Pakistan'da Pak-türk Üniversitesi'ni Ziyaret Etti İslamabad

Tbmm Başkanı Çiçek Pakistanda Pak-türk Üniversitesini Ziyaret Etti  İslamabad
A+A-

Ekonomik İşbirliği Teşkilatı Parlamenterler Asamblesi Konferansı için Pakistan'da bulunan TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Pakistan'daki pek çok Türk okulundan biri olan İslamabad Milletlerarası PAK-TÜRK Üni

Ekonomik İşbirliği Teşkilatı Parlamenterler Asamblesi Konferansı için Pakistan'da bulunan TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Pakistan'daki pek çok Türk okulundan biri olan İslamabad Milletlerarası PAK-TÜRK Üniversitesi'ni ziyaret etti. Çiçek, "Bu çocuklarımız inşallah gelecekte 2 ülke arasındaki kardeşliğimizi daha da kuvvetlendireceklerdir" dedi.
TBMM Başkanı Cemil Çiçek, CHP İstanbul Milletvekili Nur Serter ve MHP Ankara Milletvekili Tuğrul Türkeş ile birlikte İslamabad Milletlerarası PAK-TÜRK Üniversitesi'ne geldi. Pakistan'ın pek çok şehrinde eğitim veren PAK-TÜRK okullar zincirinden olup 1995'te İslamabad'da açılan PAK-TÜRK Üniversitesi'nde büyük bir iltifatla karşılanan Türk heyeti üniversite salonunda düzenlenen ödül merasimine katıldı. Üniversite tarafından düzenlenen Milli Matematik Olimpiyatları'nda başarılı olan öğrenciler ödüllerini TBMM Başkanı Cemil Çiçek'in elinden aldılar. Burada konuşan Çiçek, "Olabildiğince yakın iki ülkeyiz. Bugün burada tebrik ettiğimiz, sevincini paylaştığımız bu çocuklarımız inşallah gelecekte de 2 ülke arasındaki kardeşliğimizi daha da kuvvetlendirecek, güçlendirecek ve böylece 2 ülke arasındaki bağlarımız her geçen gün daha da kuvvetli olacaktır" dedi.
(CTŞ-ÖK-D)

12.02.2013 16:49:09 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT