1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Tbmm Başkanı Çiçek, "özal Raporu"nu Değerlendirdi

Tbmm Başkanı Çiçek, "özal Raporu"nu Değerlendirdi

Tbmm Başkanı Çiçek, özal Raporunu Değerlendirdi
A+A-

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Adli Tıp Kurumunun Turgut Özal'ın ölümüne ilişkin raporu ile ilgili, "Yargının vereceği karara itibar edip ona göre değerlendirme yapmak lazım. Bunun dışındaki her şey siyasi

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Adli Tıp Kurumunun Turgut Özal'ın ölümüne ilişkin raporu ile ilgili, "Yargının vereceği karara itibar edip ona göre değerlendirme yapmak lazım. Bunun dışındaki her şey siyasi değerlendirmedir" dedi.
Çiçek, Meclis kulisinde gazetecilerin sorularını cevapladı. Çiçek, 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın ölümüyle ilgili Adli Tıp Kurumu tarafından hazırlanan raporla ilgili, "Bu konuda en yetkin ve sorumlu kuruluş, raporunu savcılığa verdi. Bundan sonra yargı süreci ile alakalı. Yargının vereceği karara itibar edip ona göre değerlendirme yapmak lazım. Bunun dışındaki her şey siyasi değerlendirmedir, ben de ona girmem" diye konuştu.
Teknik olarak bir iddia ortaya atıldığını, bunu da inceleyecek olan organın Adli Tıp Kurumu olduğunu ifade eden Çiçek, "Adli Tıp Kurumu da anladığım kadarıyla çok kapsamlı bir rapor verdi. Artık bunun üzerinde, ben konunun uzmanı değilim; uzman olmadığıma göre, yargı sürecinin vereceği kararı beklemek lazım" dedi.
Raporun tartışmayı bitirip bitirmeyeceğine ilişkin soru üzerine ise Çiçek, "O biraz da bizim tartışma adabımız, üslubumuzla alakalıdır. Bitirmek istiyorsanız biter, bitirmek istemiyorsanız yeni bir tartışma başlatmış olursunuz. Tıbbi olarak bu ne anlam ifade ediyorsa bu işin uzmanları söylerler" diye konuştu.
Çiçek, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılışı yapılan Yozgat'taki baraja adının verilmesi teklifi ile ilgili, "Gerçekten sürpriz oldu, hiçbir bilgim yok. O saatte bir heyetle görüşüyordum. Sonradan bir arkadaşımız aradı, haber verdi" dedi.
(MÜG-OK-Y)

13.12.2012 18:30:06 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT