1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Tbmm Anayasa Komisyonu Başkanvekilliği'ne Şahin Seçildi Ankara

Tbmm Anayasa Komisyonu Başkanvekilliği'ne Şahin Seçildi Ankara

Tbmm Anayasa Komisyonu Başkanvekilliğine Şahin Seçildi  Ankara
A+A-

TBMM Anayasa Komisyonu Başkanvekilliği'ne, AK Parti Çankırı Milletvekili İdris Şahin seçildi. AK Parti İstanbul Milletvekili Burhan Kuzu'nun başkanlığında toplanan TBMM Anayasa Komisyonu'nda, AK Pa

TBMM Anayasa Komisyonu Başkanvekilliği'ne, AK Parti Çankırı Milletvekili İdris Şahin seçildi.
AK Parti İstanbul Milletvekili Burhan Kuzu'nun başkanlığında toplanan TBMM Anayasa Komisyonu'nda, AK Parti Genel Başkan Yardımcılığı görevi nedeniyle başkanvekilliğinden istifa eden İstanbul Milletvekili Mustafa Şentop'un yerine seçim yapıldı. AK Parti Yozgat Milletvekili Yusuf Başer'in İdris Şahin'i aday gösterdiği ve 17 üyenin katıldığı seçimde, 15 oy alan Şahin Komisyon Başkanvekilliği'ne getirildi. Toplantıda konuşan Burhan Kuzu, "Bundan sonra yoğun gündem bizi bekliyor. Hazırlığımızı yapalım" dedi.
Basın mensuplarının dokunulmazlıklarla ilgili bir sorusu üzerine ise Kuzu, çarşamba günü Meclis Başkanı Cemil Çiçek ile konuşacağını kaydetti. "Başbakan ile ne zaman görüşeceksiniz?" şeklindeki soruya Kuzu, "Başbakan ile ondan sonra. Önce Meclis Başkanı ile konuşayım, gelişmelere göre bakarız" diye cevap verdi.
(BC-CC-Y)

17.12.2012 12:36:46 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT