1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Taziye evi temeli atıldı

Taziye evi temeli atıldı

Taziye evi temeli atıldı
A+A-

Van’ın İpekyolu Belediyesi tarafından ‘her mahallede bir taziye evi’ projesi kapsamında Erçek mahallesinde ilk taziye evinin temelleri atıldı.


İpekyolu Belediyesi’nin 2015 yaz mevsiminde hayata geçirmeyi planladığı projelerinden biri olan ‘Her mahallede bir taziye evi’ uygulamasının ilk adımı Erçek Mahallesinde hayata geçirildi. İpekyolu Belediyesi’nin 10 mahallede açmayı planladığı taziye evlerinden olan Erçek Mahallesi Taziye Evi’nin temel atma törenine HDP Milletvekili Adayı Remzi Özgökçe, DBP eski İl Başkanı Musa İtah, İpekyolu Belediyesi Eş Başkanı Veysel Keser ve Erçek halkı katıldı. Açılış töreni yağışlı hava nedeniyle belediye ek hizmet binasında gerçekleştirildi. Törende ilk olarak söz alan İpekyolu Belediyesi Eş Başkanı Veysel Keser, belediyenin Erçek mahallesi özelinde ve yürütülen genel çalışmalar hakkında bilgi verdi. Erçek ve bazı mahallelerde daha taziye evi açılması için çalışmaların sürdüğünü kaydeden Keser, “VASKİ Erçek mahallesinde su şebekelerinin tümünü değiştirecek ve şu an ihalesi bitmiş durumda. Su şebekelerinin değişmesi ile birlikte Erçek mahallesinin yolları için hazır tuttuğumuz asfalt ve kilit taşı malzemesini bir an önce yol çalışması için kullanacağız. Aynı şekilde Erçek Gölü’nde ilk defa bir hizmeti hayata geçiriyoruz. Göl kıyısında 17 dönümlük bir mesire alanı ve sahil alanı oluşturuyoruz. Erçek Gölü’müz Türkiye’deki kuş familyası çeşitliliğinin en yoğun olduğu doğal alanlarımızdır. Bu açıdan bu doğal güzelliği korumak adına gözetleme kuleleri de yapacağız” dedi.


Konuşmaların ardından ek hizmet binasından ayrılan heyet ve mahalle sakinleri Erçek Taziye Evi’nin temel atma törenini gerçekleştirdi.

A+A-

HABERE YORUM KAT