1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Tatvan Belediyesi Karla Mücadele Çalışmalarını Sürdürüyor

Tatvan Belediyesi Karla Mücadele Çalışmalarını Sürdürüyor

Tatvan Belediyesi Karla Mücadele Çalışmalarını Sürdürüyor
A+A-

Bitlis'in Tatvan Belediyesi ekipleri, karla mücadele çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Çalışmalar hakkında bilgi veren Tatvan Belediye Başkanı Abdullah Ok, kurulan kriz masasıyla birlikte 24 saat ka

Bitlis'in Tatvan Belediyesi ekipleri, karla mücadele çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Çalışmalar hakkında bilgi veren Tatvan Belediye Başkanı Abdullah Ok, kurulan kriz masasıyla birlikte 24 saat karla mücadele faaliyetlerinin sürdürüldüğünü söyledi. Kar kalınlığının yer yer 2 metreyi aştığını ifade eden Başkan Ok, "İlçede 5 gün aralıksız yağan kar yağışının ardından belediye kısa süreliğine saha amirliğimizde kriz masası kurduk. Belediyemize bağlı Fen İşleri Müdürlüğümüz, Temizlik İşleri Müdürlüğümüz ve Halkla İlişkiler birimlerimizden oluşan çalışanlarımızı burada kar yağışı sona erene kadar sürdüreceğiz. Biz karla mücadele çalışmalarında seferber olmuşuz. Aynı şekilde kaldırımlar da ekiplerimiz ve esnaflarımız tarafından temizleniyor" dedi.

"KAR TEMİZLİĞİ İÇİN ARAÇ KİRALADIK"
Karla mücadele çalışmaları için 2 araç kiraladıklarını da sözlerine ekleyen Ok,
"Yolların acil açılması için belediye araçlarının yanı sıra iki araç daha kiraladık. Belediye araçlarımızla normal rutin cadde ve sokakları yaptığımız planlama doğrultusunda temizlenirken, kiralık araçlarımız da acil durumlar için kullanılıyor. Tatvan'da bütün yolların şu an itibari ile ulaşıma açık duruma getirdik. Kar yağışının durması ile birlikte yol kenarlarında biriken kar yığınlarını kaldırma çalışmalarını başlatacağız" şeklinde konuştu.
(HO-Yİ-Y)

14.01.2013 09:36:36 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT