1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Tatar Ramazan, Birgi'de Çekilecek

Tatar Ramazan, Birgi'de Çekilecek

Tatar Ramazan, Birgide Çekilecek
A+A-

Bir döneme damgasını vuran Tatar Ramazan adlı film, bu kez dizi olarak ATV ekranlarında izleyici ile buluşacak. Ünlü filmin dizi versiyonunun çekimleri ise, bir zamanlar Aydınoğlu Beyliği'nin başkentl

Bir döneme damgasını vuran Tatar Ramazan adlı film, bu kez dizi olarak ATV ekranlarında izleyici ile buluşacak. Ünlü filmin dizi versiyonunun çekimleri ise, bir zamanlar Aydınoğlu Beyliği'nin başkentliğini yapan, el değmemiş tarih dokusu ile son dönemde ilgi çeken Ödemiş'in Birgi beldesinde yapılacak.
Ünlü oyuncu Bülent İnal'ın yeni Tatar Ramazan olarak dizinin başrolünde izleyicinin karşısına çıkacağı öğrenilirken, yapım ekibi de çekimler için Birgi'de plato oluşturmaya başladı. Birgi'deki tarihi evlerin sahipleriyle bir yıllık kontratlar imzalayan ekibinin, iki ay içerisinde diziyi ekrana sunmak üzere kolları sıvadığı gelen bilgiler arasında.
Tarihe başkent olarak kazınan ancak son çıkan yasa ile mahalleye dönüşen Birgi'nin Tatar Ramazan sonrası, tıpkı bir dönem Kınalı Kar dizisinin çekildiği Bursa'nın Cumalıkızık köyü gibi yerli turist akınına uğraması bekleniyor.
(AG-ERG-Y)

15.01.2013 13:38:58 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT